Pijany wsiadł za kierownicę bo… zabrakło mu alkoholu

Mimo zaostrzenia przepisów i kar dla pijanych kierowców, nadal po policyjnych kontrolach wpadają kierowcy na „podwójnym gazie”. Blisko 2 promile wydmuchał 22-latek zatrzymany w sylwestrową noc na ulicach Gołdapi. Co więcej Adrian S. był już karany za jazdę pod wpływem. Policjanci wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc. Kilka minut przed godz. 2.00 policjanci patrolujący teren miasta na ulicy Warszawskiej zauważyli, jak kierujący oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo innemu pojazdowi.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli. W trakcie czynności okazało się, że oplem kierował 22-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był pijany. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy kierowca tłumaczył, że skończył mu się alkohol w domu i pojechał by go dokupić. Jak się okazało, nie posiadał prawa jazdy a za kierownicę wsiadł wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi.

Adrian S. sylwestra spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Policjanci wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Prokurator zastosował wobec 22-latka  wolnościowy środek zapobiegawczy.

Policjanci proszą o zgłoszenie się kierowcy, któremu zatrzymany mężczyzna wymusił pierwszeństwo.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pijany wsiadł za kierownicę bo… zabrakło mu alkoholu

  1. obserwator

    zapamiętajcie wszyscy co zastosował prokurator „Prokurator zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy”
    Jak dojdzie do kolejnej tragedii to wtedy wszyscy będziemy płakać i stawiać znicze na miejscu wypadku

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...