Kolejna akcja gołdapskich policjantów. Funkcjonariusze współpracują z księżmi – wszystko dla dobra mieszkańców

Apelują, proszą i radzą. Każda okazja i sposób jest dobry, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Dlatego też gołdapscy policjanci, wspierani przez księży z powiatu przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze stworzyli ulotkę, którą chodzący po kolędzie księża, zostawią wiernym.

Z całej Polski niemal codziennie napływają informacje o wypadkach z udziałem pieszych bez odblasków i o oszustach żerujących na osobach starszych i samotnych. Pomimo licznych apeli, seniorzy nadal tracą oszczędności życia, oddając je oszustom, podającym się za członków rodziny lub policjantów. Inne osoby z kolei tracą życie, lub odnoszą ciężkie obrażenia, poruszając się po drogach w ciemnych ubraniach i bez elementów odblaskowych.

Dlatego też, aby zwiększyć bezpieczeństwo i świadomość mieszkańców naszego regionu gołdapscy policjanci ruszają z kolejną akcją. Tym razem jednak dosyć nietypową.

Funkcjonariusze nawiązali bowiem współpracę z księżmi z terenu powiatu gołdapskiego, którzy rozpoczynają właśnie wizyty duszpasterskie w domach wiernych. Policjanci przygotowali 10 tysięcy ulotek, które zostały już przekazane duchownym. Ci z kolei zostawią je wiernym podczas kolęd w ich domach.

Na ulotkach policjanci poruszają ważne kwestie i zagrożenia, na jakie narażone jest społeczeństwo, w szczególności osoby starsze. Są to m.in.: oszustwa na tzw. wnuczka i policjanta oraz noszenie elementów odblaskowych. Mundurowi zamieścili na niej również informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Poradniki przygotowali policjanci z Wydziału Prewencji oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki zaangażowaniu się w akcję duszpasterzy z Gołdapi i powiatu. Materiał został sfinansowany ze środków Gminy Gołdap.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Kolejna akcja gołdapskich policjantów. Funkcjonariusze współpracują z księżmi – wszystko dla dobra mieszkańców

  1. Już firmy farmaceutyczne lata temu odkryły, że kościoły to świetne kanały informacji – piszę bez złośliwości, chodziło głównie o badania profilaktyczne, bezpłatne. Policjanci jak widać też pomyśleli i dobrze.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...