Bożonarodzeniowe widowisko, czyli jasełka w szkole w Lisach

Boże Narodzenie to czas ciepła i spokoju, radosnych spotkań i obdarowywania prezentami. Taki właśnie bożonarodzeniowy nastrój zapanował 22 grudnia w szkole w Lisach. Nasi uczniowie wystąpili przed gośćmi z jasełkami przedstawiając historię świętej rodziny z Nazaretu. Betlejemska szopka stała się tłem dla współczesnych nam wydarzeń. Głównym przesłaniem tegorocznego spektaklu była przemiana, jaka może dokonać się w życiu każdego z nas.

Inscenizacja dotyczyła sytuacji w grupie dość niesfornych uczniów. Gdy zstąpił do nich anioł, a później pojawił się diabeł, musieli wybrać ścieżkę, którą warto podążać. Reprezentant zarówno dobrej, jak i złej strony starał się użyć najtrafniejszych argumentów, by zdobyć błądzące dusze. Na szczęście anioł przekonał uczniów do swoich racji. Podczas występu nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek, dzięki którym wszyscy  odczuli w pełni niezwykłość uroczystości.

Po części artystycznej dzieci odwiedził Święty Mikołaj z prezentami od firmy BOGEL GROUP. Był też czas dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. A życzenia – ciepłe i radosne – oby się spełniły i pomogły każdemu podążać tą anielską ścieżką w 2017 roku.

Katarzyna Wysocka


Aktualności

Powiązane artykuły