Ze Starostwa: Czwartkowa sesja pod znakiem podziękowań i gratulacji

Czwartkowa (37) sesja Rady Powiatu upłynęła pod znakiem podziękowań i gratulacji. Starosta gołdapski Andrzej Ciołek i przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech skierowali wyrazy uznania w kierunku insp. Andrzeja Żylińskiego, asp. szt. Marty  Andruczyk, mjra SG Marcina Sobolewskiego, sierż. szt. SG Tomasza Dyniszuka oraz laureatów Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS.

 

Na początku starosta i przewodniczący Rady Powiatu pogratulowali i wręczyli nagrody laureatom oraz wyróżnionym w  Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS pt. „HIVokryzja”. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych, po troje z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi i Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Laureatami konkursu zostali uczniowie z LO:

I miejsce Aleksandra Wierzbicka

II miejsce Anita Ordowska

III miejsce Edyta Hornostaj

Wyróżnienia otrzymali również uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi: Kamila Świąder,  Monika Aneszko, Gabriel Sziliński.

Pełen uznania za zasługi, starosta gołdapski Andrzej Ciołek skierował wyrazy wdzięczności do insp. Andrzeja Żylińskiego, który przez wiele lat pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi. Starosta serdecznie podziękował za lata dobrej współpracy i działania na rzecz powiatu gołdapskiego. Wyraził wdzięczność za realizację inicjatyw na rzecz wzmocnienia roli i rozwoju ziemi gołdapskiej. Podkreślił, że to między innymi dzięki insp. Żylińskiemu powiat gołdapski może cieszyć się z nowej siedziby Komendy Policji. Pogratulował także objęcia zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Olecku oraz życzył dalszych sukcesów zawodowych.

Kolejna fala podziękowań spłynęła na funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Asp. szt. Marta  Andruczyk pełna poświęcenia i oddania, dzielnie realizowała projekt „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM”, realizowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Dzięki jej pracy na drogach naszego powiatu zanotowano spadek wypadków z udziałem pieszych.

Wyjątkowe podziękowania oraz wyrazy uznania za wykazanie wzorowej postawy obywatelskiej otrzymali również funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Mjr SG Marcin Sobolewski wspólnie z sierż. szt. SG Tomaszem Dyniszukiem nie bacząc na niebezpieczeństwo podjęli zdecydowaną akcję ratując z pożaru mieszkańców powiatu gołdapskiego. Starosta pogratulował wyjątkowego zaangażowania, a w  szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich obywateli.

Podczas sesji Rada Powiatu uchwaliła budżet powiatu na rok 2017. W budżecie zostały zabezpieczone środki w  wysokości  1 230 000,00 zł na objęcie udziałów w spółce GoldMedica w Gołdapi. Ponad milion złotych dedykowany szpitalowi pozwoli przede wszystkim na poprawę stanu infrastruktury szpitala oraz umożliwi jego dalszy rozwój. Biorąc pod uwagę budżet powiatu i jego ograniczone dochody należy podkreślić, że wyasygnowane środki finansowe stanowią znaczącą kwotę w budżecie powiatu.

Na zakończenie, po wnioskach, głosowaniach i innych zwyczajowych elementach sesji, korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia obecni na sali złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

Red. Starostwo Powiatowe w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły

14 komentarzy do “Ze Starostwa: Czwartkowa sesja pod znakiem podziękowań i gratulacji

 1. sukces

  panie starosto a jakie sukcesy może wymienić starosta w mijającym roku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. sukces

   chyba zatrudnienie I Sekretarza 🙂

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Elka

    Cóż, tak z czystej życzliwości… Jest sposób na kompleks sekretarza, a widać, że stanowi on obsesję kilku gołdapskich samorządowców. Pogódź się z tym, że jest inteligentniejszy i bardziej skuteczny od Ciebie i że mu nigdy nie dorównasz. Zapomnij o nim. Patrz w przyszłość i to, wierz mi, przyniesie Tobie ulgę. Nic tak jak kompleksy (w tym wypadku sekretarza) nie działa na osobowość destrukcyjnie. Po prostu – z sekretarzem sobie nie poradzisz, choćbyś nie wiem jak się wysilał:-)
    Pisząc takie komentarze, wyrażasz jednocześnie swoje kompleksy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. Tadeusz

  No właśnie. Ktoś mógłby równie dobrze zapytać a jakie sukcesy mają niektórzy radni powiatowi. Bo podobnie jak starosta powinni się wykazywać inicjatywą. Jakie sukcesy miał na przykład radny Mariusz Kowalczuk albo Wacław Grenda, albo radna Bań Mazurskich?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. baczny obserwator

  A gdzie radny Retel? W ukryciu? Nieobecny? Bo sesja budżetowa? Bo kolejna okazja, aby podlizać się Lutemu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Cezary

   Myśli jak tu nie dopuścić do utworzenia nowej szkoły w budynku po gimnazjum.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   na zebraniu PIS-u

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. pytam

  korytarze w trójce pozmniejszał (jak to ma się do BHP, i warunków ppoż ???) a dzieci w szkole przybędzie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. A

   A rodzice zaczynają mieć dosyć tego ścisku.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Ale nic z tym nie robią, Godzą się na wszystko bezkrytycznie i mamy takie kwiatki.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. B

    Im większa szkoła, tym gorzej dla dzieci. To pewnik. I już to widać po ,,trójce”.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 5. Karol

  Dzieci też. Jedyna dobra strona reformy to nadzieja na uporządkowanie spraw oświaty w Gołdapi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. tak

  czytam komentarze cudaków i utwierdzają mnie w przekonaniu że jednak dyrektor 3-ki jest super,szkoła super, szkoła z klasą, wielu rodziców dowozi dzieci do tej szkoły, a te żałosne komentarze ,to Leszku wiesz,domyślasz się z czyjej są strony,paru gówniaków – fanatyków którzy nie mogą sie znależć w nowej rzeczywistosci. pozdrawiam i dalszych sukcesów życzę. rodzic.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Roch

  To, że w 3-ce jest ciasno, tłoczno, głośno, a rodzicom to się nie podoba i nic z tym nie robią – to fakty. Nikt tu nie cuduje. Nie wiem, kto to jest gówniak, a tymbardziej gówniak-fanatyk… Proszę o wyjaśnienie, może wtedy uda mi się dostrzec jakiś związek z 3-ką.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...