Przedszkolaki z SP3 zachęcali młodszych do zdrowego odżywiania się

W listopadzie dzieci z klasy 0B z gołdapskiej „Trójki” pod kierunkiem Sylwii Kurpios-Sawickiej w ramach realizacji programu „Jem zdrowo i kolorowo!” gościli na zajęciach młodsze koleżanki i kolegów z grupy pięciolatków A oraz członków Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w osobach Moniki Woźnickiej, Andrzeja Murzyna, Tomasza Harydowicza i Zdzisława Zubrzyckiego. Sześciolatki opowiadali o zasadach zdrowego żywienia i konieczności podejmowania aktywności fizycznej dla prawidłowego funkcjonowania dziecka.

 

Objaśniali jak należy czytać piramidę zdrowego żywienia. Następnie wierszem i piosenką podkreślili znaczenie warzyw i owoców w diecie dzieci. Nie zabrakło rozmów o miodzie. Najciekawszą częścią zajęć była rozmowa z panem Andrzejem Murzynem – prezesem stowarzyszenia. Dzieci chętnie zadawały pytania na temat zdrowego odżywiania. Na koniec zajęć, w podziękowaniu za pielęgnowanie właściwych nawyków żywieniowych i zachęcanie młodszych koleżanek i kolegów do zdrowego odżywiania się, członkowie stowarzyszenia podarowali przedszkolakom zestaw ośmiu pluszowych warzyw i owoców „Gang Świeżaków”.

Sprawiło to dzieciom ogromną radość. Wychowawczyni, rodzice i dzieci serdecznie dziękują sponsorom za wspieranie edukacyjnych przedsięwzięć. Warto podkreślić, iż sześciolatki biorą udział w klasowym konkursie zachęcającym do spożywania zdrowego śniadania. Dzieci chętnie zajadają warzywa i pełnoziarniste pieczywo. Z pewnością pluszowy podarunek zachęcił ich do wyrabiania właściwych nawyków żywieniowych.

Barbara Luto


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Przedszkolaki z SP3 zachęcali młodszych do zdrowego odżywiania się

  1. przedszkolak

    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przedszkola-przypadkiem-calkowicie-za-darmo/pbzkz9y
    a jak to jest w SP3

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...