Przedświąteczne czytanie bajek w Domu Św. Faustyny w Gołdapi

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci radosnym przeżyciem. Sam okres przygotowania wywołuje wiele emocji. Poprzez czytanie utworów związanych ze zbliżającymi się świętami – pragniemy wprowadzić naszych wychowanków w prawdziwą atmosferę świąt.

W tym miesiącu naszym pierwszym gościem był zastępca komendanta PSP w Gołdapi pan Kamil Pawlukanis, który przeczytał naszym dzieciom bajkę pod tytułem „Dziadek do orzechów”. Pan Kamil nie tylko wyjątkowo zaprezentował treść opowiadania, ale także opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w domu i na podwórku. Wychowankowie zostali obdarowani książeczkami – „Mądre Myszki – radzą wszystkim” które są zbiorem zasad bezpieczeństwa w formie wesołych kolorowanek.

Naszym kolejnym gościem była ani dyrektor PCPR w Gołdapi Małgorzata Gryszkowska. Nasz gość przeczytał dzieciom jedną z historii małego żółwia Franklina znanego dzieciom na całym świecie z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Historia ta dotyczyła niezwykle ważnego wydarzenia z życia każdego dziecka Świąt Bożego Narodzenia.

22 grudnia w ramach akcji odwiedził nas pan Damian Szafran trener kickboxingu. Pan Damian, aby zdobyć sobie sympatię naszych wychowanków, rozpoczął spotkanie od nawiązania kontaktu z dziećmi poprzez zadawanie im pytań, na które z chęcią udzielały odpowiedzi, a następnie przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Piernikowy ludzik”. Zrobił to tak profesjonalnie i tak zabawnie, że mała publiczność z chęcią słuchała i czekała na możliwość obejrzenia obrazków. Najważniejszą częścią spotkania była możliwość obejrzenia zdobytych pasów mistrzowskich pana Damiana. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze. I o to chodziło!

Dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i umilenie naszym dzieciom czasu wolnego. Za spędzony z nami czas serdecznie dziękujemy!


Aktualności

Powiązane artykuły