Nie ma wiedzy niepotrzebnej

W dniu 22 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała dla młodzieży gimnazjalnej z Bań Mazurskich spotkanie z dziennikarzem, pisarzem, miłośnikiem taniego podróżowania Jakubem Porada. Dziennikarz opowiadał i zachęcał młodzież do nieustannego samodoskonalenia się praktycznie wszędzie: w autobusie, w samolocie, pociągu . Zwracał uwagę na wartość nauki, na czerpanie z tego radości i przyjemności.

Doświadczony podróżnik mówił do uczniów że: Nie ma wiedzy niepotrzebnej, bo nie wiadomo kiedy ona się przyda.

Uczestnicy spotkania słuchali naszego gościa z dużym zainteresowaniem, który  mówił  nie tylko o pracy w telewizji „od kuchni” ale także o tym że w życiu pasja jest najważniejsza, ale trzeba dużo wysiłku żeby osiągnąć swój wymarzony cel.

Na spotkaniu zostały przeprowadzone ćwiczenia dykcji oraz warsztaty dziennikarskie. Młodzież wcieliła się w role dziennikarzy i pod czujnym okiem pana Porady przeprowadzili wywiad lub prowadzili własny program. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Dziennikarz jest autorem pięciu książek, najnowsza wydana w 2016 r. pt. „Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach”. Polecamy.

Powiązane artykuły