Lekko i humorystycznie i dobroczynnie

Zdecydowanie niepowtarzalny nastrój miał kolejny koncert charytatywny zorganizowany przez Fundację Pro Sanatio oraz Stowarzyszenie Alternatywa dla Duszy. Złożyło się na to kilka czynników – przede wszystkim oryginalny, w dużej mierze swingujący, repertuar zaproponowany przez muzyków na czele z Norbertem Dawidowskim oraz klimat sali Szkoły Muzycznej. Grali z nim przyjaciele z Grajewa: Rafał Muczyński, Norbert Muczyński i Gabriel Antoniak. Muzyk jak zwykle łączył poszczególne punkty programu lekko i humorystycznie. Wykonywał znane szlagiery sprzed lat, między innymi śpiewane wcześniej przez Eugeniusza Bodo.

 

Koncert wraz z Norbertem Dawidowskim  prowadziła Izabela Bielska, która dodatkowo prezentowała przedmioty przeznaczone na licytację.

Podarowano sporo atrakcyjnych gadżetów, toteż publiczność aktywnie dokonywała zakupów. Dlatego w tym roku podczas licytacji zebrano więcej niż w poprzednim, bowiem 1420 złotych. Przybyli na koncert mogli poczęstować się ciastem za przysłowiowy grosik. Ze sprzedaży cegiełek – biletów organizatorzy uzyskali 1180 zł, ze sprzedaży ciasta 163,80 zł. Dodatkowo dzień przed występem w Szkole Muzycznej odbyła się generalna próba koncertu w Sanatorium WITAL, podczas której kuracjusze wrzucili do puszki  wolontariuszek aż 732,68 zł. W sumie na prezenty dla  podopiecznych Pro Sanatio zebrano 3496,48 zł.

W organizacji koncertu pomagali wolontariusze: Małgorzata Ciszewska, Joanna Piela, Katarzyna Miernik, Ewelina Waraksa, Halina Czernicka, Agnieszka Milewska, Grażyna Mentel, Stanisław Miernik i Monika Szymanek – pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Zebrane środki pomogą w przygotowaniu Gwiazdki dzieciom z Pro Sanatio.

Powiązane artykuły