Każdy mógł pogłębić swoją wiedzę na ten temat

Z dużym zainteresowaniem młodzież z naszych szkół średnich wraz z innymi gośćmi śledziła przebieg Konkursu o Rynku Pracy, który miał miejsce we wtorek w gołdapskim PUP. Podobne konkursy odbywały się wcześniej w naszej gminie już sześć razy, ale ta edycja miała po raz pierwszy zasięg powiatowy, zaś w eliminacjach uczestniczyło około stu osób. Do finału awansowało dziesięcioro uczestników z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych.

 

Spotkanie oficjalnie otworzyli – starosta Andrzej Ciołek i dyrektor PUP, Wojciech Hołdyński. W finale organizatorzy zastosowali konwencję teleturnieju „Jeden z 10” i to się sprawdziło. Pytania miały różną skalę trudności i niejedna osoba z widowni pogłębiła swoją wiedzę na temat rynku pracy.

Prawidłowego przebiegu konkursu pilnowało czteroosobowe jury. W ścisłym finale spotkali się: Sandra Kalwajtys i Gabriel Szuliński z ZSZ oraz Kacper Świtkiewicz z LO. Natomiast już w bezpośrednim starciu spotkali się Kacper i Sandra, i wygrał ten pierwszy. Zwycięzcy i finaliści otrzymali dyplomy i upominki.

Organizatorami konkursu byli: Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi, Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły