Dzięki funkcjonariuszom SG nie doszło do tragedii

Dzisiaj tuż przed godziną 7 rano funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi uratowali 2 osoby z płonącego budynku. Funkcjonariusze SG jadący na służbę zauważyli w miejscowości Boćwinka (powiat gołdapski) wydobywający się dym z budynku mieszkalnego.

Mjr SG Marcin Sobolewski wspólnie z sierż. szt. SG Tomaszem Dyniszukiem natychmiast ruszyli do akcji ratunkowej. 2 osoby (mieszkańcy płonącego parteru) opuściły budynek o własnych siłach, a na poddaszu pozostało jeszcze starsze małżeństwo. Niestety funkcjonariusze nie mogli wejść do środka, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i zajął już cały parter oraz schody prowadzące na poddasze. Funkcjonariusze Straży Granicznej niezwłocznie przystawili drabinę i przez okno ewakuowali 2 mieszkańców z 1 piętra i pieska.

Osobom poszkodowanym funkcjonariusze z PSG w Gołdapi udzielili pierwszej pomocy i zaopiekowali się nimi do czasu przybycia służb ratunkowych. Kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala w Gołdapi.

(Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl)

2-104546 2-104547


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Dzięki funkcjonariuszom SG nie doszło do tragedii

 1. Czyn godny pochwały. Proponuję awansować, wynagrodzić, pokazać jako przykład innym. Przenieść na wyższe stanowiska służbowe.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Pana majora Sobolewskiego znam osobiście i jestem z tego dumny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. endriuja

  A to ciekawe czy …. innych służb tam nie było???!!! a może się nie zasłużyli???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. ja

  Postawa funkcjonariuszy godana najwyższego szacunku, gratulacje.

  Do redakcji – czy pokazywanie zdjęć czyjegoś mieszkania nie jest naruszeniem prawa do prywatności?
  Fakt pożaru nie oznacza przecież, że ktoś ma prawo upubliczniać zdjęcia cudzego mieszkania. I nie ma tu znaczenia, ze reakcja tylko skopiowała informacje umieszczone gdzie indziej – ktoś popełnił błąd.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Uwaga zasadna – zdjęcia wnętrza usunęliśmy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...