Żytkiejmski skwerek

Żytkiejmski skwerek to kolejna inicjatywa mieszkańców realizowana w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” i kolejne miejsce spotkań w Żytkiejmach.

 

Plac główny w Żytkiejmach to miejsce  reprezentacyjne, łatwo i powszechnie dostępne dla mieszkańców. Dzięki inwestycji zmieni się wygląd centrum wsi na bardziej estetyczne i atrakcyjne, gdzie czas wolny będą mogli spędzać mieszkańcy miejscowości, a turyści zrobić krótką przerwę w podróży. Dzieci i młodzież wykorzysta podesty ustawione pod wiatą do spotkań koleżeńskich. Wytyczone alejki spacerowe tworzą ciąg komunikacyjny łączący przystanek autobusowy, leżący obok parking o alejkę nad biegnącym nieopodal strumykiem. Powstały Żytkiejmski skwerek poprawiając warunki krajobrazowe zatrzyma turystę, zainteresuje swoim miejscem, zachęci do odpoczynku.

Inicjatywa zrealizowana przez mieszkańców wsi Żytkiejmy, dzięki dotacji otrzymanej przez Urząd Gminy Dubeninki dla Sołectwa Żytkiejmy w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2016 r. Projekt realizowany był przez Grupę Odnowy Wsi Żytkiejmy, a jego koordynatorem był Stanisław Kosiński.

Powiązane artykuły