Zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z gminy Gołdap

Przedostatni dzień Tygodnia Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej w Pogorzeli i ogromna dawka energii, wspólnej pracy i działania. Praca w grupach, praca indywidualna, burza mózgów… Nasz dzień rozpoczęliśmy od zajęć, w klasie pierwszej odbyła się lekcja pt. Przygoda z afgańską bajką – zajęcia czytelnicze i plastyczne. Następnie uczniowie z nauczycielami zajęli się swoimi zadaniami, a mieli ich wiele: przygotowanie klas do warsztatów, przygotowanie sali gimnastycznej, a na ścianach wystawa zdjęć, wszystkie 17 celów zrównoważonego rozwoju oraz prace naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie.

Ponadto każda klasa przygotowywała stoisko wybranego przez siebie kraju – Południa albo Północy, sześć klas i sześć pięknych stoisk. Każdy wniósł do swojego zadania tyle, ile mógł – informacje z Internetu, pamiątkę przywiezioną przez wujka, pocztówkę, przyprawę, maskotkę czy w końcu zrobioną przez mamę pizzę lub tiramisu – ale specjały kulinarne zostawiamy na jutro, aby były świeże na przyjazd naszych gości. Takie interdyscyplinarne zajęcia dają dzieciom bardzo wiele, szybciej zapamiętują poznane informacje, są one dla nich bardziej przystępne, tworzą przede wszystkim klimat i wspaniałą atmosferę w szkole. Taki sposób pracy wywołuje ponadto niesamowite emocje, a nawet i łzy.

Jutro przed nami ostatni dzień Tygodnia Edukacji Globalnej i jego zakończenie, na które zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z gminy Gołdap. Moc wrażeń i lekki stres dla wszystkich, ale mamy nadzieję, że każdy z uczniów coś dobrego wyniesie z tego spotkania.

Razem dla Pokoju!!!

Ewa Kisyk i Monika Wojtala-Taudul


Aktualności

Powiązane artykuły