Tu wpływ na prężność działań mają świetlice wiejskie i lokalni animatorzy

Jest kilka sołectw gminie Gołdap, których aktywność jest od pewnego czasu widoczna od strony twórczych inicjatyw, międzypokoleniowych i integracyjnych. Przykładami mogą być choćby Galwiecie, Górne i Kozaki. Tu niemały wpływ na prężność działań mają świetlice wiejskie i lokalni animatorzy. Właśnie w Kozakach w piątek podsumowano kolejny (nie pierwszy już w tym sołectwie), projekt, który składał się z kilku etapów.

Nazwa projektu: „Aktywne sołectwo. Jakie sołectwo? Kozaki!!”. Natomiast ostatnim działaniem był quest, czyli wspólne zwiedzanie i odkrywanie miejsc związanych z historią Kozak. Przedtem w ramach projektu odbył się między innymi warsztat wyplatania wianków z kwiatów i ziół połączony z wymarszem nordic walking. Koordynatorem była radna Janina Pietrewicz, którą wspomagało grono tutejszych mieszkańców – dorośli, dzieci i młodzież . To ich Janina Pietrewicz uhonorowała w piątek dyplomami oraz upominkami.

Obecni na podsumowaniu byli przedstawiciele głównego sponsora, czyli Gołdapskiego Funduszu Lokalnego – Wioletta Anuszkiewicz i Zbigniew Mieruński.

Niespodzianką były kartacze, które zaserwowano po części oficjalnej przy dźwiękach akordeonu.

quest-2-500x97

 

 

 

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Tu wpływ na prężność działań mają świetlice wiejskie i lokalni animatorzy

 1. Jan

  Brawo Janeczka! Tak trzeba!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. KOZa

  Szkoda, że o Grabowie od pewnego czasu nic nie słychać. Świetlica jeszcze istnieje, czy została zlikwidowana ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Agnieszka

   Tam była kiedyś pani Kasia, prawdziwa animatorka. Teraz nie ma tam kto tchnąć ducha, by środowisko się przy tej świetlicy integrowało. Zatrudniono kogoś po znajomości, a nie według możliwości. A przecież to jedno z największych sołectw.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...