Ruszyła kampania „Biała wstążka”

25 listopada br. rozpoczęła się największa na świecie akcja „Biała wstążka”, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jest prowadzona w ponad 55 krajach i trwa przez 16 dni. Jak co roku aktywnie uczestniczą w niej policjanci z Gołdapi. W tym roku kampania prowadzona jest w ramach projektu „DOM, czyli dzielnicowy oddany mieszkańcom”.

 

W piątek przed południem w Starostwie Powiatowym w Gołdapi zainaugurowana została kampania społeczna „Biała wstążka”. To największa międzynarodowa kampania sprzeciwiająca się przemocy wobec kobiet. Przez 16 dni trwania kampanii w Gołdapi nie zabraknie m.in. pogadanek na temat przemocy w szkołach, będą też dni otwarte w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Tegoroczna akcja prowadzona jest w ramach projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” przez gołdapską Policję i Starostwo Powiatowe. Włączyli się do niej także pracownicy OPS w Gołdapi, Gminny Zespół Interdyscyplinarny przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi oraz harcerze z gołdapskiego Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Wstążki trafiły już na piersi męskiej części pracowników Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego. Przypięte zostały również Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi oraz mężczyznom spotkanym podczas akcji „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”, która odbyła się w tym samym czasie na ulicach Gołdapi.

 

Policjantki realizujące program DOM dotarły także z białymi wstążkami do urzędów gmin w Dubeninkach i Baniach Mazurskich.

 

Kampania potrwa do 10 grudnia.

 

(Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Ruszyła kampania „Biała wstążka”

  1. x

    http://kurjer.salon24.pl/143595,przeciw-przemocy-wobec-mezczyzn-druga-strona-bialej-wstazki

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...