Cytryna zamiast mandatu i odblaski w nagrodę dla pieszych

Cytryna zamiast mandatu i odblaski w nagrodę dla pieszych, którzy stosowali się do przepisów ruchu drogowego – tak w największym skrócie wyglądała piątkowa wspólna akcja funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. To już drugie działania „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” przeprowadzone w tym tygodniu w ramach projektu „DOM, czyli dzielnicowy oddany mieszkańcom”.

Kolejna akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” odbyła się w piątek w centrum Gołdapi.  Policjanci wraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 i harcerzami z miejscowego Związku Harcerstwa Polskiego na ulicach miasta zatrzymywali pieszych. Dzieci kontrolowały czy osoby dorosłe umieją prawidłowo poruszać się po drodze. Piesi przestrzegający zasad ruchu drogowego nagradzani zostali odblaskami. Pozostali naruszający przepisy otrzymywali cytrynę, którą musieli zjeść z uśmiechem na twarzy.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali pracę funkcjonariuszy a sami piesi zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeśli musieli zjeść cytrynę.
Były to kolejne działania realizowane w ramach projektu „DOM, czyli dzielnicowy oddany mieszkańcom”. Szczególne podziękowania kierujemy harcerzom z gołdapskiego Związku Harcerstwa Polskiego za zaangażowanie i pomoc w realizacji działań.
(Red. KPP Gołdap)

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły