Nabór do służby w W-MOSG

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Planowana liczba przyjęć do służby w 2017 roku – do 30 osób. Służba w Straży Granicznej stwarza możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębienia wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Daje stabilne warunki pracy i szansę zawodowego rozwoju. Poszukujemy ludzi komunikatywnych, kreatywnych w działaniu, zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa publicznego.

Każdy kandydat musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej.

Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

Osoby, które pozytywnie ukończą procedurę kwalifikacyjną, zasilą szeregi Straży Granicznej i po ślubowaniu oraz kilkumiesięcznym szkoleniu zostaną skierowani do bezpośredniej ochrony granicy w Placówkach Straży Granicznej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.

Zainteresowanych ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej prosimy o osobiste zgłaszanie się w celu złożenia dokumentów wymienionych na stronie internetowej oddziału w Wydziale Kadr i Szkolenia Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78.

Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 14.00.

Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce SŁUŻBA/PRACA.

(Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Nabór do służby w W-MOSG

 1. Dudek

  Miałem zamiar się starać ale chyba zrezygnuję. Bo co zrobię jeśli za kilka lat PiS straci władzę i będą odbierać emerytury tym, którzy służyli dla tego reżimu? 🙂

  1. PIOTER

   Dudków się nie sadzi sami się rodzą

  2. Remigiusz

   Dudek III
   Zrób badania lekarskie bo, z tobą jest coś nie tak Piszesz jak w malignie tj.wysokiej temperaturze .Wtedy traci się rozum. Ale można też stracić życie (to nie jest grożba ).

  3. Torpen

   Pan robi wrażenie głupszego niż jest pisząc w ten sposób.Kto podsluchiwal 52 dziennikarzy blogerów łamiąc konstytucje gwarantująca wolność i prawa obywateli ? Kto wysłał służby by spalono budkę warownia przy rosyjskiej ambasadzie podczas marszu niepodległosci? Kto o 6.00 rano wyprowadził w kajdankach 20 latka twórcę strony antykomor? Kto prowokował pod krzyżem i opłacało niejakiego Jadąc za? Proszę nie zachowywać się jak sowiecka onuca i kłamać.

 2. Anonim

  Trzeba mieć dobre znajomości żeby tam się dostać. 5 razy składałam dokumenty i za każdym razem nie przyjęto mnie a gdy zapytałam dlaczego to nie udzielono mi odpowiedzi. ):):)

  1. ff

   5 razy …. HA HA HA … to oTobie świadczy HA HA HA …

  2. Miś

   Kilkuprocentowy nepotyzm był i będzie jednak w wielu przypadkach jest to najprostszy sposób tłumaczenia braku własnej skuteczności. Często tego typu osoby ukrywają pod płaszczykiem własna nieudolności i zazdrość do osób, które poradziły sobie i osiągnęły zamierzony cel.