Kolejne zajęcia i ważne tematy mamy zrealizowane

Kolejne zajęcia i ważne tematy w trzecim dniu Tygodnia Edukacji Globalnej w SP w Pogorzeli mamy zrealizowane, a są to: Skąd pochodzi posiłek?, Co lubię, co robię?, Opowieści przemysłu odzieżowego, Historia Kalpony Akter, Sprawiedliwy handel – fair trade na podstawie produkcji kawy, Statystyki i życie z wykorzystaniem opisów dzieci świata – rozmowa o życiu i zainteresowaniach.

Edukacja globalna tak pochłonęła naszych uczniów, że wszyscy pracujemy i zjadamy nowe informacje błyskawicznie i z wielkim zaangażowaniem. Dzisiejszy dzień to nie tylko zajęcia, ale kontynuacja sprzedaży bufetowej oraz bransoletek na rękę na rzecz PAH. Z samego bufetu udało nam się zgromadzić 220 zł, które niezwłocznie dzisiaj zostały przelane na konto PAH.


Ponadto obejrzeliśmy spektakl – pantomimę w wykonaniu osób niepełnosprawnych Teatru Grozy i Groteski z SDŚ w Węgorzewie. Przedstawienie miało na celu uświadomienie nam, że każdy człowiek jest inny, pragnie akceptacji i zmiana wymuszona przez innych czyni go nieszczęśliwym. Spektakl ten zajął 1 miejsce na przeglądzie Nikiforiada w Ornecie w 2016 roku. Po obejrzeniu pantomimy uczniowie kończyli plakaty 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, które zostały ustanowione przez Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – 2030. Nauczyciele zaś rozstrzygnęli szkolny etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” Ośrodka Rozwoju Edukacji.

To był następny wspaniały dzień.

Monika Wojtala–Taudul i Ewa Kisyk


Aktualności

Powiązane artykuły