Jesienne zadumania uczniów z SP Lisy

9 listopada grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Jesienne zadumania o Ojczyźnie”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach. Z roku na rok przybywa naszym uczniom umiejętności recytatorskich. Dowodem na to jest fakt, że  zdobyli oni miejsca w każdej kategorii wiekowej. Jako pierwsza wystąpiła Ola Plewa, która otrzymała I miejsce (kat. I – II) za recytację wiersza Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska?”. Barwa, siła i czystość głosu Konrada Kulbackiego zachwyciły jury na tyle, że otrzymał on III miejsce (kat. III – IV) za wykonanie utworu Jana Pietrzaka pt. „ Taki kraj”. III miejsce (kat. V- VI) zdobyła Patrycja Aniołowska za piękną recytację „Gawędy o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej.

 

Gratulacje należą się też pozostałym uczestnikom konkursu: Mai Rydzewskiej, Dawidowi Goszczykowi, Julicie Kalwajtys, Oli Kożak, Marcie Kulbackiej i Asi Matulewicz, dzięki którym jury nie miało łatwego wyboru.

 

Tego samego dnia zostały także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Mazury jesienią”, w którym wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Julia Kożak.


Aktualności

Powiązane artykuły