Gołdapscy licealiści zgarnęli całą pulę

W środę, 16 listopada reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi dzięki bardzo dobrej grze w defensywie i niezwykle skutecznej w ataku z przytupem zapewniła sobie zwycięstwo w gołdapskich Mistrzostwach Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców. W hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego rywalizowały ze sobą cztery męskie drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” dwa razy 15 minut. Po szybkiej odprawie technicznej rozpoczęły się pierwsze gry.

Gołdapscy szczypiorniści (aktualni srebrni medaliści województwa) grający w składzie: Mateusz Sztuk Rafał Budlewski, Rafał Bogdan (bramkarz), Marcin Gawza, Daniel Żbikowski, Piotr Gołubowicz (bramkarz), Kamil Ołdak, Rafał Mrozowski, Jacek Szrejder pod opieką Bogusława Jejera najpierw pokonali 16:9 – I LO Ełk. Następnie ograli 19:9 – I LO Olecko, a na zakończenie zwyciężyli 23:15 nad I LO Giżycko. Wywalczony tytuł daje automatyczną przepustkę na Półfinał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego, który odbędzie się 20 grudnia w Olecku. Drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.

 

Statuetkę dla najlepszego szczypiornisty otrzymał – Rafał Budlewski z Gołdapi (29 bramek). Najlepszym bramkarzem został Rafał Bogdan (LO Gołdap). Mecze sędziowali: Romuald Piechociński oraz Michał Kazimierski. Imprezę zorganizował Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi.

WYNIKI:

I LO Ełk – LO Gołdap – 9:16 (4:5),

I LO Giżycko – I LO Olecko – 10:25 (3:12),

I LO Ełk – I LO Giżycko – 16:17 (6:9),

LO Gołdap – I LO Olecko – 19:9 (11:3),

I LO Ełk – I LO Oleck o-19:30 (8:14),

LO Gołdap – I LO Giżycko – 23:15 (11:6).

 

KLASYFIKACJA:

1. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi;

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku;

3. I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku;

4. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdapscy licealiści zgarnęli całą pulę

  1. Kibic

    Brawo!Ci chłopcy są niesamowicie mocni ,tak zmiażdżyli rywali że ,że finał to formalność,Szykują się nam złoci medaliści województwa!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...