Gołdapscy licealiści zgarnęli całą pulę

W środę, 16 listopada reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi dzięki bardzo dobrej grze w defensywie i niezwykle skutecznej w ataku z przytupem zapewniła sobie zwycięstwo w gołdapskich Mistrzostwach Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców. W hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego rywalizowały ze sobą cztery męskie drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” dwa razy 15 minut. Po szybkiej odprawie technicznej rozpoczęły się pierwsze gry.

Gołdapscy szczypiorniści (aktualni srebrni medaliści województwa) grający w składzie: Mateusz Sztuk Rafał Budlewski, Rafał Bogdan (bramkarz), Marcin Gawza, Daniel Żbikowski, Piotr Gołubowicz (bramkarz), Kamil Ołdak, Rafał Mrozowski, Jacek Szrejder pod opieką Bogusława Jejera najpierw pokonali 16:9 – I LO Ełk. Następnie ograli 19:9 – I LO Olecko, a na zakończenie zwyciężyli 23:15 nad I LO Giżycko. Wywalczony tytuł daje automatyczną przepustkę na Półfinał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego, który odbędzie się 20 grudnia w Olecku. Drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.

 

Statuetkę dla najlepszego szczypiornisty otrzymał – Rafał Budlewski z Gołdapi (29 bramek). Najlepszym bramkarzem został Rafał Bogdan (LO Gołdap). Mecze sędziowali: Romuald Piechociński oraz Michał Kazimierski. Imprezę zorganizował Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi.

WYNIKI:

I LO Ełk – LO Gołdap – 9:16 (4:5),

I LO Giżycko – I LO Olecko – 10:25 (3:12),

I LO Ełk – I LO Giżycko – 16:17 (6:9),

LO Gołdap – I LO Olecko – 19:9 (11:3),

I LO Ełk – I LO Oleck o-19:30 (8:14),

LO Gołdap – I LO Giżycko – 23:15 (11:6).

 

KLASYFIKACJA:

1. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi;

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku;

3. I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku;

4. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdapscy licealiści zgarnęli całą pulę

  1. Kibic

    Brawo!Ci chłopcy są niesamowicie mocni ,tak zmiażdżyli rywali że ,że finał to formalność,Szykują się nam złoci medaliści województwa!