Ze Starostwa: Podpisano umowę z gruzińską gminą Gori

W dniach 20- 23 października delegacja powiatu gołdapskiego przebywała na terenie Gruzji w mieście Gori. Starosta gołdapski Andrzej Ciołek wraz z członkiem Zarządu Powiatu, Bogdanem Michniczem i radnym Rafałem Górskim, odbyli wizytę w związku ze sfinalizowaniem porozumienia o wzajemnej współpracy między gminą Gori a powiatem gołdapskim.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się we wrześniu tego roku w Gołdapi, starosta gołdapski Andrzej Ciołek wraz członkiem zarządu Bogdanem Michniczem podpisali z burmistrzem gminy Gori Davidem Oniashvili list intencyjny, będący deklaracją o wzajemnej współpracy pomiędzy samorządami. Spotkanie było inicjatywą Tomasza Makowskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Pianki.

Umowa o współpracy została podpisana 22 października podczas obchodów dorocznego święta urodzaju w Gori, m.in. w obecności przedstawicieli z Francji i Brazylii, a także byłego polskiego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Obie strony zgodziły się, że wzajemna współpraca przyczyni się do zacieśnienia więzi pomiędzy narodem gruzińskim i polskim, poznania narodowych i kulturalnych wartości obu krajów oraz wsparcia w zakresie praw człowieka, programów społecznych i opieki zdrowotnej. Współpraca i wymiana doświadczeń będzie obejmować strony w zakresie: oświaty i kultury, sportu i turystyki, gospodarki, infrastruktury, ochrony środowiska i przyrody.

Miłym gestem było przekazanie na rzecz tamtejszej biblioteki uniwersyteckiej polskich książek przez przedstawicieli delegacji z Gołdapi, Ełku, Orzysza, Pisza, Raciechowic, Gryfina i Gryfic.

(Red. Starostwo Gołdapskie)


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Ze Starostwa: Podpisano umowę z gruzińską gminą Gori

 1. qwerty

  Niech starostwo poda teraz koszt jaki ponieśliśmy my mieszkańcy za ta wizytrę P. Ciołka. Top jest straszne.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. qwerty

  tekst jest tak napisany że właściwie ile osób pojechało z Gołdapi.
  „Zarządu Powiatu, Bogdanem Michniczem i radnym Rafałem Górskim, odbyli wizytę w związku ze sfinalizowaniem porozumienia o wzajemnej współpracy między gminą Gori a powiatem gołdapskim.”
  a na zdjęciach jest inaczej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franek

   qwerty = Ty się minąłeś z powołaniem (a może nie). Powinieneś pracować w dochodzeniówce albo w CBA.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. GriGori

  O ile wiem, kosztu żadnego nie ponieśliśmy, wszystko było na koszt strony gruzińskiej. No, może jakieś drobne upominki polska strona zafundowała, ale to chyba wypada, nie? Ale szczeknąć trzeba żeby zabruździć, przecież jest okazja, nie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jan Banan

   Koszty były. I to poszło z kieszeni podatników. „Z buta” tam Ci politykierzy nie dotarli. To nie była pielgrzymka, tylko podpisanie listu intencyjnego w służbie ojczyźnie… Bardzo miło, że Gruzini sponsorowali przejazd z Gołdapi na Okęcie, bilety lotnicze, kilka dni wyżery i noclegów oraz oczywiście powrót. Bardzo bogaty naród, z którym należy współpracować. Może i pokryją długi powiatu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Banan Jan

    No to jakie koszty były po naszej stronie? Czytając ciebie widać że żadne.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Mietek

     Koszty po stronie polskiej były. Z tego, co się orientuję to gmina Gołdap poniosła koszty przejazdów i przelotów za przewodniczącego rady i radną. Więc i powiat musiał ponieść koszty związane z wizytą delegacji w Gori. Z tego, co zrozumiałem z tekstu, (choć to nie łatwe, Kto to pisał?) Z powiatu gołdapskiego uczestniczyły w wizycie 3 osoby: starosta, członek zarządu i radny.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Zelu

      Proszę, proszę! Tekst napisał Mietek – nowy skarbnik Gminy Gołdap, on wie najlepiej. Jak on tak napisał to tak już na pewno było.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 4. asdic

  Nic nie przychodzi za darmo „qwerty” ,najlepiej siedzieć na „czterech literach” to nic nie kosztuje .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   Siedzieć, czekać aż za darmo kapnie z nieba a potem narzekać, że mało, że mogli więcej, że nic nie robią bo nie potrafią. Malkontenci.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Zero tolerancji

  Byłoby najlepiej gdyby ci co przebywali w Gori napisali jasno i wyraźnie, kto i ile płacił za całość ich pobytu. Może też skarbnicy powiatu i gminy mogliby się do tego odnieść.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Andrzej

  Według mnie można wystąpić do Starostwa oraz UM z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w tym zakresie żeby przeciąć wszelkie spekulacje.
  Dopiero by się działo gdyby jakiś Ciołek wymyślił np. umowę partnerską z miasteczkiem w Australii.
  A co ze szpitalem panie Starosto ? Ile wniosków o dotacje unijne złożyliście ?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...