Z naszego archiwum: Również wręczenie sztandaru…

Uroczystość wręczenia sztandaru gołdapskiej KPP 17 października, a my przypominamy wydarzenie, które odbywało się w tym samym miejscu może ze 40 lat temu.


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Z naszego archiwum: Również wręczenie sztandaru…

 1. R

  Prosze Państwa !!!!
  Patrząc na osoby stojące na trybunie , w czasie wręczania sztandaru Komendzie Powiatowej Milicji Obywatelskiej należy stwierdzić ,że wydarzenie to miało miejsce grubo ponad 50 lat temu.
  40 lat temu zlikwidowano powiat gołdapski (w 1976 r).

  1. asdic

   Niekoniecznie tak „grubo” , nowy podział administracyjny zaczął obowiązywać od 01.06.1975r /likwidacja m.in powiatów/.Bo 50 lat to 1966r. a wtedy centrum Gołdapi tak nie wyglądało. Pozdrawiam.

 2. Karol

  Dzieje się to na tle bloku nr 16, do którego jeszcze nie wprowadzili się lokatorzy. Wybudowano go lat ach 70., bliżej roku 1980.

  1. Remigiusz

   Szanowny panie Karolu !!!!
   Być może ma pan rację patrząc na zdjęcie Nr.3.Ale to zdjęcie nie ma (moim zdaniem) nic wspólnego z dniem przekazania sztandaru. Prosze obejrzeć dokładnie zdjęcie nr 2 i nr 3.
   Ze zdjęcia Nr 2 wynika ,że trybuna znajduje się po lewej stronie ulicy patrząc ze wschodu na
   zachód. W tle blok nr 10 i 11 oraz budynek w którym po wojnie mieścił się Komitet PZPR.
   Prosze zwrócić uwagę no osoby stojące na trybunie.
   Natomiast ze zdjęcia nr 3 widać ,że trybuna stoi po prawej stronie tejże ulicy. W tle
   budynek nr 16.Proszę rownież obejrzeć osoby stajace na trybunie i porownać z osobami ze zdjęcia Nr.2. Proszę też zwrócić uwagę na wysokość zawieszenia Godła na obu trybunach.

 3. Maciek

  Historia kołem się toczy…

 4. Karol

  Istotnie, wypowiedziałem się tylko o fotografii nr 3 i 5, ponieważ to jestem w stanie ocenić w przybliżeniu. Niewątpliwie ma Pan rację, że zdjęcia dokumentują różne wydarzenia, a nie jedno. Chylę czoło.