Teatr niesamowitości w gimnazjum

W miniony piątek 21 października odbyła się w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich zabawa szkolna „straszydeł” połączona z elementami Teatru Grozy. W zabawie uczestniczyło około 80 uczniów z różnych klas. Obowiązkowe było przebranie i udział w przygotowanej przez nauczycieli lekcji przedmiotowej prowadzonej metodą zabawy i projektu, o tematyce nawiązującej do elementów anglosaskiej tradycji Halloween.

Przykładowo, na lekcji matematyki uczniowie wykonali matematyczne dynie. Lekcje obserwowała dyrektor szkoły pani Bożena Kalinowska i przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Lampart-Symko. Uczniowie i nauczyciele przygotowali bufet z ciastami i wodą mineralną oraz dyskotekę. Wszyscy bawili się znakomicie. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością przygotowując poszczególne scenki i stroje.

Pokonali trudności techniczne i własną nieśmiałość. Na szczególne uznanie zasługują niesamowite charakteryzacje wykonane przez Maję Rozumowską z klasy 3E. Natomiast, najbardziej sugestywną scenką okazała się inscenizacja dziewcząt z klasy 2d i 3d Nie jedną osobę wystraszyła Krwawa Mary (Oliwia Jankowska z 3d) wyskakująca z telewizora. Co prawda Teatr Grozy zmienił się trochę w Teatr Groteski i zamiast okrzyków przerażenia często słychać było salwy zdrowego śmiechu, ale wbrew pozorom było to wpisane w scenariusz imprezy, bo przecież śmiech to samo zdrowie.

W doskonałych humorach uczniowie posprzątali szkołę po zabawie i o godzinie 22:00 wszyscy odebrani przez swoich rodziców wrócili do domów. „Było piorunująco zabawnie i rewelacyjnie. Piszemy się na następną kostiumową zabawę, tym razem w karnawale”- mówią uczniowie klasy 3E, jedni z organizatorów zabawy. Pozostali organizatorzy to uczniowie klasy: 3c, 2d, 3d i 1c oraz nauczyciele: Marta Wydra, Mariola Zamojska, Teresa Sadowska, Stanisława Mossakowska, Violetta Pietrołaj i Anna Karwowska. Organizatorzy dziękują za ekstra pomoc rodzicom klasy 3c, nauczycielom: Patrycji Magielnickiej, Magdalenie Farańczuk, Wojciechowi Cemelowi i panom z ochrony: Jerzemu Dawidziukowi i Henrykowi Komorowskiemu.


Aktualności

Powiązane artykuły