Przedszkolaki zapoznają się z ratownictwem

Dzieci z grupy pięciolatków „C” z wychowawczynią w ramach zajęć dydaktycznych odwiedziły służby ratunkowe w Gołdapi. Pierwszą taką wycieczką była wizyta w Powiatowej Komendzie Policji. Asp. Marta Andruczyk oprowadziła dzieci po komendzie. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjanta i obejrzeć sprzęt, którym dysponują funkcjonariusze.

 

Dzieci obejrzały film, w którym wysłuchały wskazówek jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Maluchy otrzymały kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą bardziej bezpieczne na drodze.

Kolejna wycieczka była do pogotowia ratunkowego w Gołdapi. Ratownik medyczny pokazał dzieciom wyposażenie karetki.

Następnie pięciolatki odwiedziły Państwową Straż Pożarną. Celem wizyty było pogłębienie wiadomości dzieci o pracy strażaków. Dzieci zostały bardzo serdecznie przywitane przez Panów strażaków. Na początku przedszkolaki mogły nie tylko wsiadać do wozu strażackiego, ale również przymierzyć kaski. Dzieci obejrzały sprzęt służący do gaszenia pożarów, nożyce rozcinające karoserię samochodową oraz motorówkę używaną w akcjach wodnych i strój nurka służący strażakom do pracy pod wodą.

Na koniec każdej wizyty zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz podziękowaliśmy za miłe spotkanie i uzyskanie tak cennych wiadomości.

Ewa Kulikowska


Aktualności

Powiązane artykuły