Kolejna wymiana doświadczeń z sąsiadami

W obecności Marcina Nosala – konsula generalnego RP w Kaliningradzie w kawiarni obrotowej na Pięknej Górze rozpoczęła się w środę polsko-rosyjska konferencja pod nazwą „Aktywizacja polsko-rosyjskiego dialogu”. Trzydniowe spotkania odbywają się w ramach, trwającego od kilku miesięcy, projektu realizowanego przez Fundację Puszczy Rominckiej.

 

Wcześniej odbywały się w Gołdapi i w obwodzie kaliningradzkim FR warsztaty oraz wizyty studyjne polegające na wymianie doświadczeń między innymi w aspektach – samorządności, ochrony środowiska i organizacji pozarządowych.

 

Spotkanie otworzyli – konsul Marcin Nosal i starosta Andrzej Ciołek. Wśród gości, którzy w środowe popołudnie spotkali się na Pięknej Górze znaleźli się również polscy i rosyjscy samorządowcy, specjaliści od ochrony środowiska, a także od funduszy europejskich.

 

Odbyło się kilka prezentacji multimedialnych. Między innymi o nowych możliwościach dofinansowania działań transgranicznych w ramach programu „Polska-Rosja” mówiła Katarzyna Wantoch-Rekowska, z Biura Współpracy Terytorialnej w Departamencie Polityki Regionalnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. O „Współpracy międzynarodowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego” mówił Łukasz Bielewski, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa..

 

Przebieg międzynarodowych seminariów przeprowadzonych w ramach projektu „Aktywizacja polsko-rosyjskiego dialogu w sferze rozwoju zrównoważonego i społeczeństwa obywatelskiego” zrelacjonowała Ksenia Krajewska z Fundacji Puszczy Rominckiej.

 

Mówiono też o współpracy w dziedzinie edukacji i kultury oraz perspektywach rozwoju populacji żubra w Europie.

 

W kolejnym dniu spotkań zwiedzanie Wigierskiego Parku Narodowego.

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Kolejna wymiana doświadczeń z sąsiadami

 1. QWERTY

  HYHY. Udział P Ciołka , a może i jeszcze P-i ,Sendy – przypominam PiS; i temat „Aktywizacja dialogu polsko-rosyjskiego brzmi „trochę śmiesznie ” w konstelacji polityki prowadzonej przez rządy PiS zgodnie z regułą „wszystko co rosyjskie jest nam obce”. A koronnym dowodem jest MRG. Nieprawdaż Panie Starosto?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Remigiusz

   Nie wiesz o czym piszesz.Używasz wyszukanych słów ale nie potrafisz ich sensownie sklecić.
   Skoro PIS jest taki antyrosyjski to kogo na tym spotkaniu reprezentował Konsul Generalny RP ?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Nicpon

   Dla mnie najwazniejszy jest interes Polsk. Fakty mowia za siebie, ze kupujemy najdrozej gaz od rosji, dostawy owocow I miesa napoyka ciagle problemy, zwro szcztek tupolewa przywlaszczonego przez rosje ciagle zaklamywanie prawdy. Prosze bardzo jak ktos lubi byc kopany w du.e I udawac, ze jest mu dobrze to jego sprawa.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Miś

  Pan to się chce chyba załapać na listy PO do Sejmu; jeszcze trochę za mało zaangażowania, proszę brać przykład z Misia Kamińskiego – on wie jak to się robi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Stonoga

  http://masz99.salon24.pl/731511,kradziez-nieruchomosci-w-warszawie-uderzenie-prokuratury . Odbiegam od tematu lecz warto poczytac o rzadzacych w Warszawce.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zenon

   A ja bym chciał o Stonodze poczytać. Można gdzieś?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Franek

  Można poczytać w Wikipedii albo w podręczniku do biologii .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...