„Dwójka” ponownie pierwsza w edukacji recyklingowej

Na nową formułę XVII edycji ogólnopolskiego Konkursu o PUCHAR RECYKLINGU 2016 składały się trzy kategorie: „Gmina Recyklingu”, „Edukacja Recyklingowa” oraz „Lider Recyklingu”. Szkoły, ośrodki edukacji ekologicznej, parki narodowe i krajobrazowe, przedsiębiorcy oraz samorządy mogły startować w kategorii „Edukacja Recyklingowa”. Wystartowaliśmy i my czyli Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Wcześniej odnosiliśmy mniejsze i większe sukcesy.

W ubiegłym roku otrzymaliśmy zasłużony tytuł „Mistrza edukacji recyklingowej”, zaś w tym roku ku naszej wielkiej radości zajęliśmy ponownie pierwsze miejsce.

Jest to powód do dumy dla naszej szkoły i miasta.

Decyzją kapituły konkursowej XVII edycji Pucharu Recyklingu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi otrzymała STATUETKĘ EDUKACJI RECYKLINGOWEJ. Tu brana była pod uwagę przede wszystkim jakość prowadzonej edukacji (oryginalność i adaptacja do warunków lokalnych, efektywność w osiąganiu założonych celów), różnorodność form, metod pracy i materiałów dydaktycznych, kaskadowość, innowacyjność i oryginalność działań.

GALA wręczania nagród jak zawsze odbyła się podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu. Szkołę reprezentowała koordynatorka działań – Alina Oleszczuk.
Cieszę się ogromnie i z radością informuję wszystkich gołdapian i mieszkańców okolic, że bez Państwa i zaprzyjaźnionych ze szkołą placówek, instytucji, organizacji tego sukcesu by z pewnością nie było .Od kilku lat stale dostarczacie zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, uczestniczycie w edukacji recyklingowej(ZIELONE DNI W SZKOLE, EKOWALENTYNKI). Ogromna ilość telewizorów, pralek, lodówek, baterii i innego sprzętu, które wyjechały w roku szkolnym 2015/2016 z naszej placówki świadczą o stale wzrastającej świadomości ekologicznej mieszkańców. Cudownie było tam być i z bijącym sercem usłyszeć: SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 im. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GOŁDAPI PONOWNIE PIERWSZA. Za kolejny rok owocnej pracy jako koordynatorka działań serdecznie Państwu dziękuję.

 

Jako Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego czyli po prostu „dwójka pod lasem” zapewniamy, że staniemy na wysokości zadania, aby nasze ekologiczne akcje nadal były nagłaśniane i realizowane ku wielkiej radości społeczności szkolnej, lokalnej i całej przyrody 🙂

Dziękujemy: społeczności lokalnej, Nadleśnictwu Gołdap, PKPR w Żytkiejmach, Sanepidowi Gołdap, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Fundacji Nasza Ziemia, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Stowarzyszeniu Ptaki Polskie, Firmie EKO HARPOON Recykling Sp .z.o.o. z Cząstkowa Mazowieckiego, ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Firmie Abrys, Urzędowi Miejskiemu w Gołdapi ,Starostwu Powiatowemu w Gołdapi, Przedsiębiorstwu Wodno-Kanalizacyjnemu w Gołdapi, Środowiskowemu Domowi Pomocy Społecznej “Słoneczny Dom” w Gołdapi, gołdapskiej policji i straży pożarnej, klubom sportowym, pani Marcie Michniewicz (należącej również do szkolnej ekodrużyny za bezpieczną i pełną wrażeń podróż, do Poznania) i Radzie Rodziców przy SP nr 2 Gołdapi.

Prezes Zarządu firmy Abrys ,organizatora konkursu pani Magdalena Dutka wielokrotnie na gali podkreślała:
– Konkurs o Puchar Recyklingu to jedyny w Polsce konkurs, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Jest to konkurs wyjątkowy, bowiem oprócz docenienia podmiotów, które w sposób szczególny wyróżniły się w tym aspekcie, ma również olbrzymi walor edukacyjny. Poprzez mnogość różnorodnych działań chcemy zmienić świadomość ekologiczną Polaków dotyczącą właściwego postępowania z odpadami, co ma zaowocować dobrej jakości materiałem, przekazywanym do recyklingu. Gołdap- dziękujemy, że jesteście z nami.

puchar-1

My również dziękujemy i cieszymy się, że ponownie o nas, maleńkiej szkółce „spod lasu Kumiecie” słychać, aż w Poznaniu:) Cudownie było tam być, z dumą odbierać nagrodę, promować szkołę i naszą piękną, uzdrowiskową Gołdap 🙂

laureat_logo


„Dwójka” stale pokazuje i udowadnia, że jest świetna, cudowna, pełna pasji. Trwa w tym od wielu lat 🙂
Wręcz fantastycznie, że ktoś to docenił w tak prestiżowym konkursie jak Puchar Recyklingu:)
Dziękujemy:)
Niech rozwija się nasz gołdapski ekologów krąg…

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “„Dwójka” ponownie pierwsza w edukacji recyklingowej

  1. Anonim

    Szkoła w Pogorzeli serdecznie gratuluje, wiemy ile pracy trzeba włożyć, aby otrzymać tą nagrodę 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...