Trwa „Letnia akademia w bibliotece”

Od wtorku 9 sierpnia trwa „Letnia akademia w bibliotece”. Pierwszego dnia zapoznaliśmy się – napisaliśmy kontrakt, którego wszyscy przestrzegamy, potem odwiedziliśmy miejscowe muzeum, gdzie mogliśmy obejrzeć różne eksponaty. Pani Aleksandra opowiedziała nam ciekawostki dotyczące regionu.

 

Środowe zajęcia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi sprawiły dzieciom mnóstwo frajdy. Wszystko za sprawą robotów Finch, które goszczą w naszej bibliotece dzięki FRSI. Te niewielkie urządzenia przypominające kształtem mysz komputerową uczyły dzieci tajników programowania. Dzieci dowiedziały się, czym jest kodowanie i gdzie jest wykorzystywane. Następnie sami, za pomocą programu Scratch, wydawały polecenia robotom. Była przy tym dobra zabawa.

 

W czwartek odbyliśmy spotkanie z książką na zaproszenie biblioteki przybyła do nas pani Janina Bator i przeczytała bajkę z książki wnuczki. Nawiązała się żywa rozmowa i dyskusja.

 

W piątek gościliśmy panią Anię, która opowiedziała o decupage i pokazała jak zacząć pracę z decupage. Tego dnia każdy z uczestników wykonała ozdobną łopatkę.

akademia (1) akademia (2) akademia (3) akademia (4)

Projekt realizowany ze środków finansowych na realizacje zadania w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2016”.

 

Trwa „Letnia akademia w bibliotece”

 


Aktualności

Powiązane artykuły