To gdzie jest ta północ, czyli wakacje w lesie Kumiecie

01Poważne zadanie czekało na uczestników „Wakacji z lasem” w dniu 2 sierpnia. Mieli oni pokonać trasę w lesie Kumiecie i odszukać 10 punktów kontrolnych posługując się mapą i kompasem.
Podzieleni na kilkuosobowe grupy żwawo ruszyli przed siebie zastanawiając się, gdzie jest ta północ. Po drodze niektórym myliły się kierunki, a to za sprawą psotnych leśnych duszków . Uczestnicy nie dali się im jednak zwieść i dotarli do celu, gdzie wykonali kreatywne prace z elementów rysowanych podczas gry; były więc łodzie, bezludna wyspa, perła w muszli, ciekawe symbole. Tego popołudnia dzieci i młodzież dali jeszcze upust swej fantazji malując na drzewach wesołe zwierzęta leśne. Po upieczeniu kiełbasek oraz słodkich pianek, nabrali sił i wzięli udział w grze terenowej „Zwiadowcy” oraz w zmaganiach sportowych z liną. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody i słodycze. Aktywnie minął dzieciom kolejny dzień wakacji.

Dziękujemy harcerzom z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” za pomoc w organizacji gier i zabaw. Nadleśnictwu Gołdap dziękujemy za udostępnienie terenu przy wiatach edukacyjnych, przy ul. Świerkowej.
„Wakacje z lasem” zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Działajmy razem”.

Projekt „Działajmy razem” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły