Przypominają uczestnikom o podstawowych zasadach obowiązujących na wypoczynku letnim

psse (2)Od czerwca w powiecie gołdapskim pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz  Państwowej Straży Pożarnej prowadzą wspólną akcję „Zdrowe wakacje 2016”.

 

W ramach akcji prowadzone są zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci i młodzież zapoznają się z podstawowymi zagrożeniami zdrowotnymi. Uczestnicy obozów i kolonii poza wiedzą na temat profilaktyki chorób odkleszczowych, wścieklizny, zatruć pokarmowych (salmonelli), bąblowica, higieny osobistej oraz wpływu uzależnień na organizm człowieka ze szczególnym naciskiem na niebezpieczne nowe środki zastępcze tzw. „dopalacze”, uzyskują informacje o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, w lesie i podczas burz.

psse (1) psse (3) psse (4)

W trakcie edukacji na obozach i koloniach letnich rozdawany jest folder „Leśne niespodzianki”, w którym zamieszczono informacje o tym co może nas spotkać w lesie, porady dot. chorób oraz numery telefonów, pod którymi możemy uzyskać pomoc.

Dodatkowo kierownicy obozów i kolonii otrzymują materiały informacyjne.

 

Przedstawiciele policji przypominają uczestnikom o podstawowych zasadach obowiązujących na wypoczynku letnim, o których nie powinno się zapominać.

 


Aktualności

Powiązane artykuły