Refinansowanie jako usługa szybkiego i bezpiecznego przedłużenia pożyczki

Bywają wypadki, że nie jesteśmy spłacić pożyczki, zwłaszcza szybkiej z miesięcznym okresem spłaty. Niekoniecznie musi to być skutek nieprzemyślanej decyzji pożyczkobiorcy, choć i tak bywa, ale na przykład nieprzewidzianych i niezależnych od niego okoliczności. Co wtedy zrobić? Przecież pożyczkobiorca naraża się na windykację i na dodatek gdzieś tam zakodowana zostanie o nim nie najlepsza opinia, choćby w bazach informacji gospodarczej.

Korzystaj z tej samej platformy co przy pierwszej pożyczce

Z pomocą może nierzadko przyjść platforma internetowa, która pomogła mu wcześniej wyszukać firmę pożyczkową. Jest bowiem możliwość refinansowania tej pożyczki z możliwością przedłużenia terminu spłaty. Trzeba od razu mieć również na uwadze i to, że pożyczka refinansująca przeznaczona jest wyłącznie na spłatę poprzedniej. Trzeba też mieć na uwadze i to, że sumy pożyczki refinansującej nie otrzymujemy do rąk własnych – całą procedurą zajmują się teraz obaj współpracujący ze sobą pożyczkodawcy.

Kroki

Pierwsza rzecz bardzo ważna, to wyszukanie pożyczkodawcy, który umożliwi skorzystanie z pożyczki refinansującej, na tej samej platformie. Skraca to nie tylko czas procedury, ale również bardziej sprzyja ochronie danych osobowych klienta.

Potem:

– składasz na tym samym portalu wniosek o przedłużenie spłaty „starej” pożyczki z przedłużeniem na przykład od kilkunastu dni do miesiąca;

– musisz też spłacić całą kwotę prowizji oraz odsetek przed upływem terminu spłaty tej pożyczki;

– jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, pożyczkodawca wyznacza nowy termin spłaty – kwoty równej pierwszej pożyczce.

Platforma może pomóc w refinansowaniu pożyczki zaciągniętej w innej firmie niż ta, z której będzie pochodziło refinansowanie. Pozabankowe firmy pożyczkowe i zarazem platformy pośredniczące określają na ogół konkretny termin składania wniosku o pożyczkę refinansującą. Trzeba zatem dokładnie wczytać się w proponowane terminy, gdyż przekroczenie go może spowodować anulowanie dyspozycji. Pożyczkodawcy określają również termin dokonania przelewu w wysokości kosztów zobowiązania.

Platformy udostępniają na swoich stronach regulaminy, które zawsze warto dokładnie przeczytać.

Oczywiście całą procedurę można załatwić online, można też ten problem omówić z konsultantem firmy – telefonicznie lub przez internet. Na platformie klient ma do dyspozycji prostą aplikację w formie suwaka, która pozwoli dokładnie obliczyć koszty zaciągnięcia pożyczki refinansującej.


Porady

Powiązane artykuły