Bieg zdominowali Rosjanie

Zdecydowanie osobliwością sobotniego XXII Półmaratonu Gusiew-Gołdap był niewielki udział zawodników z Polski. Ogółem wystartowało 59 biegaczek i biegaczy. W kategorii open mężczyzn wystartowało tylko pięciu Polaków, w tym jeden gołdapianin. W kategorii open kobiet biegło 18 zawodniczek i tylko dwie z Polski.

 

Bardzo dobrze w kobiecej kategorii open spisała się gołdapianka Marta Żabicka, zajmując drugie miejsce. Wyprzedziła ją Jelizwieta Szlachtina z Kaliningradu. Jako trzecia przybiegła Rosjanka Tatiana Sumbaeva.

 

Kategorię open mężczyzn wygrał Valery Pavlichuk z Kaliningradu, drugie miejsce zajął również mieszkaniec tego miasta – Igor Cukanow. Jako trzeci przybiegł na metę szczecinianin – Łukasz Maciejski.

Zwycięzcy aż do 10. miejsca otrzymali nagrody pieniężne (pierwsze trójki 700, 600 i 500 złotych)

 

Najstarszy uczestnik pólmaratonu (Aleksander Lukin z Kaliningradu) liczy 67 lat. Wyróżniono również zawodników w kilku innych kategoriach wiekowych.

 

Bieg odbywał się w upale, toteż na trasie zorganizowano tak zwaną kurtynę wodną.

 

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Bieg zdominowali Rosjanie

 1. Aldona

  Niestety, z powodu upału, który męczył moje dziecko nie mogłam doczekać do końca imprezy. Ale to co zobaczyłam w trakcie wzbudziło mój śmiech. Wśród osób które wręczały medale kończącym bieg zawodnikom nagle pojawił się szef gołdapskiego PiS, pan Michniewicz. Podobnie jak radni, pracownicy Urzędu Miasta i rosyjscy oficjalni goście wręczał medale! Nie widziałam żeby wśród wręczających byli szefowie innych ugrupowań politycznych. Co to się dzieje? Czyżby już wszystkie imprezy miały być zdominowane udziałem ludzi z PiS?
  Swoją drogą, ciekawa jestem, czy pan Michniewicz będzie tak samo aktywny podczas spotkania w sprawie MRG, które ma się odbyć w urzędzie miasta 31 sierpnia. Zobaczymy, czy przyjdzie!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. raczej pan Juchniewicz…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Aldona

    To ugrupowanie jest tak popularne w Gołdapi, że miałam prawo pomylić nazwiska. Pan Juchniewicz.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. plepke

  Biegi dla Rosjan powinny być organizowane w Rosji za Rosyjskie pieniadze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Franek

  Pani Aldono,czy moge zapytac kim pani jest,ze ma prawo pomylic nazwisko To nie przynosi pani chwaly.
  Pragne pania poiformowac ,ze Prawo I Sprawiedliwosc jest partia rzadzaca I dlatego jej przedstawiciele moga uczestniczyc w imprezach masowych

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...