Na relacje czekamy do września

Stowarzyszenie ”Głos Puszczy Rominckiej” w Dubeninkach realizuje projekt „Piknik Noc świętojańska nad Bludzianką” (dofinansowany ze środków ze środków Gminy Dubeninki oraz Powiatu Gołdapskiego) oraz projekt „Czar świętojańskich opowieści” – dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

Projekt ma na celu ocalenie od zapomnienia zwyczajów związanych z nocą świętojańską. Odbył się piknik nad Bludzianką, teraz trwa spisywanie wspomnień i relacji z tego wydarzenia. Kolejnym bowiem działaniem będzie wydanie broszurki, zawierającej wspomnienia, relacje i zdjęcia z obchodów nocy świętojańskiej. Kilka tekstów już do nas dotarło, czekamy na kolejne.

Do napisania ww. relacji i przekazania nam swoich zdjęć zachęcaliśmy podczas pikniku i nadal zachęcamy wszystkich chętnych: dzieci i młodzież, jak i dorosłych – na relacje czekamy do września. Będzie to okazja do współtworzenia tego wydawnictwa.

Materiały można przesyłać pocztą na adres stowarzyszenia: ul. H. Mereckiego 6A, 19 – 504 Dubeninki, bądź drogą elektroniczną: sawbuz@wp.pl

 

Powiązane artykuły