Mały Ruch Graniczny na granicy polsko-rosyjskiej nadal zawieszony

kontrola_graniczna_2013_mInformujemy, iż zapisy Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o zasadach małego ruchu granicznego z dnia 14 grudnia 2011 roku są nadal zawieszone. W związku z powyższym polsko-rosyjską granicę nie można przekraczać na zezwoleniu MRG.

(Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/)

Czytaj również:

http://natemat.pl/186717,maly-ruch-graniczny-w-obwodzie-kaliningradzkim-pozostaje-zawieszony-koniec-z-rosyjskimi-klientami?fb


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Mały Ruch Graniczny na granicy polsko-rosyjskiej nadal zawieszony

 1. Rudy rydz

  No i co wy na to wszyscy zwolennicy Lutego, tej „lepszej zmiany”? Tfu!
  Przypomnijcie sobie jak burmistrzem był Miros i zapadały decyzje bardzo niekorzystne dla Gołdapi? Likwidacja jednostki wojskowej, zamykanie przejścia, obostrzenia wjazdowe na granicy, itd. Facet wsiadał w samochód, koczował w Warszawie przez parę tygodni, wisiał u klamki każdego kto miałby choć trochę wpływu na zmianę decyzji, jeździł i przekonywał sojuszników. I udawało się. Ale bolało, że robi to za gminne pieniądze, jeździ służbowym samochodem, co? A kto korzystał na tych decyzjach – wszyscy!
  A teraz? Mamy miernotę, który ma to gdzieś. Ważne, żeby co miesiąc wpływało regularnie te paręnaście tysięcy. Za nic! Bo pracy, chęci, zaangażowania, pomysłów, mądrości, odwagi i wizji u Lutego nie znajdziesz. Choćbyś szukał długo i kopał głęboko. A jeśli do tego dołożysz jego drużynę: Miszkiela, Wasilewskiego, Murzyna, Dzienisa, Rawinis i cała resztę to uzyskasz 0. W tym wypadku matematyka jest nieprzydatna: ile byś nie dodał, zawsze wyjdzie zero.
  Tak więc Gołdapianie: gratuluję zmiany. Macie pierwsze owoce.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ZXY

  Pan Miros byl I jest.Nic nie stoi na przeszkodzie aby wlaczyl sie w odwieszenie MRG.
  Ja wiem, ze zawieszenie jest decyzja kontrowersyjna.Wiele osob utraci mozliwosc dodatkowych dochodow. To spowoduje ich niezadowolenie,moze uzasadnione.
  Ale jest I druga strona medalu.To bezpieczenstwo Polski I Polakow.
  Wladca rosyjski stwierdzil ,ze Polska sie dowie co to znaczy byc na celowniku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. i ha ha ha

  pan miros robił spotkania, robił i obiecywał, szczególnie przed wyborami się uaktywniał,mrówkom – wyborcom, jest ponoć nawet opinia kancelarii z warszawy o nielegalnych i niedopuszczalnych metodach działanie służb celnych, czy komuś pomogła ? tak, zlecającemu. na koszt oczywiście nasz..dalej robią jak i co chcą, więc rudy rydzu nie pleć głupot i czekaj na powrót twoich dobrych starych czasów, gdzie byłeś gdzieś doklejony i czułeś się bezpiecznie przytakując.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mrówek

   To nie prawda co piszesz „i ha ha”. Pamiętam jak były kilka razy problemy na granicy i pan Miros stawiał się wtedy za nami, żyjącymi z granicy. Czynił to często wbrew różnym opiniom, wg których stając za nami stawał za łamaniem prawa. Ja osobiście będę jego starania i pomoc dobrze wspominał i pamiętał. Teraz na to liczyć nie możemy. I to też zapamiętam. Ja i moi znajomi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. po.la

  Ciekawe jakie zdanie ma na temat zamknięcia MRG pani v-ce starosta z PIS. Może by przekazała mieszkańcom powiatu jakie jest jej stanowisko. Może być kłopot.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. werty

  Ludzie opamiętajcie się – Co do tego ma p. Luty. Chyba tylko tyle że jest sierpień!. To wynik polityki zagranicznej PiS-u . A w szczególności Macierewicza. To on podjął decyzję o zamknięciu ruch. A Putin czekał tylko na okazję i ją otrzymał. Było więcej niż pewne że zamknie ruch – a teraz wszyscy wiemy że go nie odwiesi. Nie w wtej konstelacji politycznej gdzie Rosja jest „wrogiem nad wrogami”. Gratuluję wszystkim wyborcom Pis – Niech żyje 500+ i przewalutowanie franka. Pozdrawiam. „Tę lepsza część społeczeństwa”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. filemon

  https://www.youtube.com/watch?v=nIl0sH-BR00

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. ZXY

  Werty jesli juz chcesz ujadac na Prawo I Sprawiedliwosc to ujadaj.Ale pisz do rzeczy.

  Pragne ciebie poinformowac ,ze pan Antoni Macierewicz jest ministrem Obrony Narodowej,a sprawa MRG lezy w kompetencji Ministra Spraw Wewnetrznych.
  Przypomnial mi sie taki zart.Przez przejscie graniczne w Goldapi ucieka ze strony rosyjskiej zajac.Na stronie polskiej spotyka polskiego zajaca,ktory pyta ? czemu uciekasz? Pada odpowiedz – w Rosji kastruja slonie.No ale ty nie jestes sloniem.
  Sluchaj zanim oni dojda kto jest slon a kto zajac to juz bedzie po ja..ch.
  Podobnie mysli werty.Pomieszal groch z kapusta I nie wie czy mu wyszedl groch z kapusta,czy kapusta z grochem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jarek

   ZXY, ni przypiął, ni przyłatał ten Twój dowcip.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. jak

  Ty zxy co za różnica, który z pisowców wydał decyzję. Jeżeli już takie tandetne wierszyki piszesz to może też napisz ze to Jarek poejmuje decyzję w państwie. Glosowaleś na PiS to masz. W następnym roku zabierają podatek liniowy i po sprawie. DOBRA ZMIANA. PIS GÓRA. Polacy dołem niestety.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. ZXY

  Owszem.Mam I nie narzekam.Czy ty wiesz co to jest podatek liniowy.Nie bedzie podatku liniowego I dobrze.Takiego podatku w Polsce nie ma.I modl sie zeby jego nie bylo.
  Nie potrafisz ani czytac ani kojarzyc .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. jak

  Oj chłopie chłopie. Od kilku ładnych lat jestem na liniowym. Czyżby to deżavu? Moze podatki nie dobre place? Cieszę się że nie nazekasz. . Niestety nie jestem po tej stornie muru co prezes Jarek. Raczej Polskę widzę w czarnym kolorze… wstyd na całą Europę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. YXZ

  Masz prawo byc po roznych stronach.NIEmasz racji mowiac o kolorac h. Nie ma sie czego wstydzic.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...