Gdy zabrakło pieniędzy, a nie masz dostępu do Internetu – pożyczki przez telefon

Rewolucja technologiczna, zwłaszcza informatyczna, jest niezwykle widoczna w branży finansowej. Przez internet można teraz załatwić prawie wszystko. Mimo to bywają wypadki szczególne, choćby właśnie brak dostępu do internetu, wynikający na przykład z awarii sieci lub braku sygnału. A tu nagle potrzebna jest nam szybka pożyczka lub szybki kredyt, bo zaistniała nagła potrzeba wyjątkowego zakupu lub pilnej opłaty. Wtedy jedynym wyjściem może być telefon, bowiem w dzisiejszych czasach pożyczkę lub kredyt możesz załatwić również przy pomocy tego narzędzia.

Jasne, że do kontaktu potrzebny jest numer banku lub innej firmy pożyczkowej, na przykład pozabankowej. Wtedy wyjściem jest telefoniczne skorzystanie z pomocy znajomego, który ma dostęp do internetu i wyszuka odpowiedniego pożyczkodawcę.

Po otrzymaniu numeru masz dwie możliwości – albo przeprowadzisz bezpośrednią rozmowę z firmą pożyczkową, albo po prostu wyślesz sms. Chociaż warto wiedzieć, że bez względu na sposób załatwiania szybkiej pożyczki, na ogół jednym z istotnych warunków jej otrzymania jest posiadanie telefonu komórkowego i podanie numeru.

Inne warunki, które powinien spełnić pożyczkobiorca

– ukończone 18 lat;

– posiada rachunek bankowy w jednym z polskich banków;

– nie posiada zaległości w spłacie wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Pożyczkobiorca może otrzymać pożyczkę nawet wtedy, gdy spłaca inną w innym banku o ile nie zalega ze spłatami.

Na ogół, jeśli idzie o szybkie pożyczki, maksymalna kwota wynosi 5 000 złotych. W niektórych bankach lub pozabankowych firmach pożyczkowych można uzyskać nawet 10 000 złotych pożyczki, również przez telefon.

Pożyczka przez telefon – kolejne kroki

Po telefonicznym skontaktowaniu się z instytucją udzielającą pożyczek konsultant może poprosić klienta o podanie danych potrzebnych do weryfikacji.

Potem klient otrzymuje decyzję – albo w bezpośredniej rozmowie z przedstawicielem firmy, albo poprzez sms.

Po decyzji pozytywnej klient ma do wyboru – odbiór gotówki w banku lub na poczcie, albo przelew środków na własne konto. W każdym z tych dwóch wypadków będziesz musiał najpierw poczekać na wizytę kuriera z umową do podpisu.

Dopiero po otrzymaniu przez klienta umowy pożyczki, może on odebrać pieniądze w banku lub na poczcie albo czekać na szybki przelew.

Załatwiając szybką pożyczkę przez sms trzeba pamiętać, że firma bankowa lub pożyczkowa wymaga odpowiedniej treści, między innymi imię i nazwisko, PESEL numer dowodu osobistego, numer konta, numer telefonu kontaktowego. Sugerowany też jest początek sms – na przykład „Kasa 1000”.

Kto oferuje taką usługę?

Przykładem może być Szybka Gotówka która też oferuje pożyczki przez telefon, ale tu dla otrzymania pożyczki trzeba być już klientem firmy i mieć konto w którym wypełnione są wszystkie obowiązkowe dane. Cały proceder może się odbywać drogą smsową. Albo częściowo sms i rozmową z przedstawicielem biura obsługi klientów.


Porady

Powiązane artykuły