Stracił prawo jazdy za prędkość

napis-policja-11Na trzy miesiące stracił prawo jazdy kolejny kierowca, który w terenie zabudowanym pędził ponad setkę. Za „ciężką” nogę mężczyzna dostał mandat i 10 punktów karnych.

Wczoraj po południu policjanci z gołdapskiej drogówki pełnili służbę na drogach gminy Banie Mazurskie. Około godziny 17.00 we Wróblu sprawdzali prędkość przejeżdżających przez teren zabudowany pojazdów. Nie musieli długo czekać aby zatrzymać kierowcę pędzącego „na 50-ce” ponad sto kilometrów na godzinę. Kierowcą okazał się 26-latek z Giżycka. Jadąc dostawczym citroenem przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km, za co został ukarany mandatem punktami karnymi. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które trafi do organu wydającego dokument. Przez najbliższe trzy miesiące z pewnością kierowca „odpocznie od jazdy”.

Policjanci informują, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h grozi mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Obligatoryjnie również zatrzymywane jest prawo jazdy. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły