Pomagać będą zapomnianym bohaterom walki o Niepodległą

rada_1W Olsztynie powołana została przez zarząd województwa społeczna Wojewódzka Rada Konsultacyjna do Spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Wśród pięciu członków Rady, którzy odebrali akty powołania od marszałka województwa Gustawa M. Brzezina jest Jarosław Słoma, zastępca prezydenta Olsztyna, wcześniej wicemarszałek i przez 16 lat zastępca burmistrza Gołdapi.
Członków Rady, w uzgodnieniu z Szefem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, powołuje się spośród osób odznaczonych Krzyżem Wolności i Solidarności, lub innym odznaczeniem za działalność na rzecz odzyskania niepodległości lub respektowanie praw człowieka.
Jarosław Słoma był m.in. uczestnikiem manifestacji pod Stocznią Gdańską 16 grudnia 1979 r.; strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina po wprowadzeniu stanu wojennego rozbitego przez ZOMO , internowany w więzieniu w Strzebielinku, działał w podziemnych strukturach Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Trójmieście, a następnie w NSZZ „Solidarność” Pojezierze (dawne województwo suwalskie).
– Szczególnie zależy mi na dotarciu do cichych Bohaterów z okresu walki o wolną i demokratyczną Polskę. Wielu z nich ryzykowało życie, karierę zawodową, szczęście rodzinne, byli represjonowani, pozbawiani pracy. Dziś pozostawieni samym sobie, żyją w skrajnym ubóstwie w zapomnieniu, schorowani, bez środków na leki. Pomoc tym ludziom to nasz moralny obowiązek. W Radzie jestem jedynym reprezentantem wschodniej, mazurskiej części regionu. Dlatego też poza Olsztynem szczególną uwagę poświęcę próbie pomocy osobom z powiatów gołdapskiego, oleckiego, ełckiego, węgorzewskiego, giżyckiego i piskiego – powiedział Jarosław Słoma.

image2


Aktualności

Powiązane artykuły

15 komentarzy do “Pomagać będą zapomnianym bohaterom walki o Niepodległą

 1. Edek

  Pan Jarosław Słoma zawsze czynił rzeczy dobre. Gołdap skorzystała na tym bardzo. Teraz, widzę, też bierze się za rzecz chwalebną. Brawo.

 2. Piotr Miszkiel

  Bardzo dobrze. Jakaś odmiana od KODu.

 3. Piotr Wasilewski

  „(…)powołana została przez zarząd województwa społeczna Wojewódzka Rada Konsultacyjna do Spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych Województwa Warmińsko- Mazurskiego. (…)Pomoc tym ludziom to nasz moralny obowiązek.”

  To nie powinien być obowiązek, a wola, którą dobry człowiek ma w sobie. Super, że to powstało, jednak polityczne słowa nie grają tu roli. Pytanie na czyje potrzeby i co Pana ugrupowanie w tej i powiązanych sprawach zrobiło przez 8 lat? Póki co mamy rok PiS’u za nami i może coś ruszy, jak nie wg mnie PiS będzie = PO 😉 Wy jako partia bynajmniej esbecji nie obniżyliście pensji. Te finanse już dawno powinny trafić do Polaków, którzy walczyli i ucierpieli przez poprzedni system – nie komunistów i postkomunistów.

  Redakcja powinna to zdjęcie dawać do każdego newsa pokrewnego, podoba mi się 🙂 Natomiast uważam, że obecna ordynacja wyborcza i powiaty w samorządach powinny być zniszczone.

  1. Panie Wasilewski, umieszczanie zdjęcia pozostawiamy Panu:-) Zdecydowanie Pan w tym znajdzie da siebie spełnienie, ponieważ nowożytna historia Gołdapi pokazuje, że więcej w tym aspekcie Pan nie potrzebuje:-)

   1. Alv3

    Czy redakcja zawsze jest taka stronnicza, czy tylko w stosunku do Wasilewskiego? Nazwijcie się blog, a nie portal, bo bliżej Wam do wyrażania opinii niż rzetelnego dziennikarstwa.

    1. No tak… Tym bardziej że był to bardzo obiektywny komentarz, znanego z obiektywizmu Autora. Obiecujemy zatem poprawę:-)

 4. YXZ

  Powstaje pytanie . Dlaczego dopiero teraz tworzy sie takie Rady?
  Jakie byly przeszkody w okresie rzadow po?

  1. Teodor

   A jakie przeszkody były za rządów pani Suchockiej, pana Olszewskiego, pana J. Kaczyńskiego?

 5. YXZ

  Szanowny Teodorze czy ty jestes rzecznikiem prasowym Platwormy Obywatelskiej ?
  Poniewaz swoje pytania kierujesz nie wymieniajac adresata ,w miare posiadanej wiedzy,postaram sie na nie odpowiedziec.
  PANI sUCHOCKA to czlowiek PO.To jest adresat pytania.

  Przeszkoda w okresie rzadow Pana Olszewskiego byli : Lech Walesa o Donald Tusk. Nocna zmiana.
  To wlasnie za rzadu Prawa I Sprawiedliwosci utworzonego z inicjatywy Jaroslawa Kaczynskiego , powstaly warunki utworzenia Rady o ktorej mowa w komentarzu.

  1. Teodor

   Szanowny XYZ. Czy kiedy się ma trochę odmienne zdanie albo bardziej dociekliwe pytanie od razu trzeba być czyimś rzecznikiem prasowym? Czy u nas nie ma prawa do wygłaszania swoich prywatnych opinii? Zaraz trzeba być atakowanym?
   Cytuję: ” To wlasnie za rzadu Prawa I Sprawiedliwosci utworzonego z inicjatywy Jaroslawa Kaczynskiego , powstaly warunki utworzenia Rady o ktorej mowa w komentarzu.”
   Odp.: Tak? I dlaczego wtedy taka Rada nie powstała?

 6. Teodor

  A to, szanowny YXZ, że wymieniam ludzi z PO (p. Suchocka) świadczy chyba dobitnie, że daleko mi do rzecznika prasowego tej partii…

 7. YXZ

  Szanowny Teodorze !!! dziekuje za odpowiedz.
  Nie jestem zlosliwy ale uzyje pewnego stwierdzenia.Otoz stosujesz moralnosc Kalego.
  Jak Kali -Teodor zadaje pytania to nie jest atak,natomiast jak ja zadaje pytanie Teodorowi do jest atak.
  Wlasnie powstala w czerwcu 2016 r.Klopoty z kojarzeniem faktow ?
  Mowa o Wojewodzkiej Radzie Konsultacyjnej d/s Dzialaczy Opozycji I Osob Represjonowanych.

 8. Teodor

  A co tam… podyskutuję.
  Więc : „Szanowny Teodorze czy ty jestes rzecznikiem prasowym Platwormy Obywatelskiej ?” Czy to, szanowny panie YXZ, nie jest atak na moje poprzednie pytanie? bo ja tylko pytam „dlaczego za władzy pań i panów… . nie powstała Rada” , a pan od razu, że „rzecznik ze mnie”. Tak było czy nie? To nie atak?

 9. YXZ

  Odpowiedzialem pytaniem na pytanie,dziekujac za odpowiedz.To jest atak ?
  Rezygnuje z dalszej dyskusji z toba.Zycze dyzo zdrowia !!!!

  1. Teodor

   A ja napiszę poprawnie, bowiem też – „życzę dużo zdrowia”.