Pełna wrażeń Noc w Bibliotece

noc_w_biblio (1)Z 8 na 9 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się Noc w Bibliotece, w której wzięło udział 15 osób. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.00 wspólnym czytaniem bajek dla najmłodszych uczestniczek, które sprawiły miłą niespodziankę zarówno dzieciom, jak i organizatorom, pojawiając się wraz z rodzicami.

 

Gościom tak się spodobało, że postanowili zostać na dłużej niż planowaną godzinę i wspólnie zagrać w grę „Kim jestem”.

Po 20-tej dołączyli do nas ks. Andrzej Domański i Pani Urszula Anuszkiewicz z Żabina, którzy przywieźli ze sobą fantastyczne gry planszowe. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe. Podczas 1,5 godzinnej zabawy, uczestnicy mieli możliwość zagrać w: Dobble, Jumbling Tower, Hexx, Dixit, 5 sekund, Wyprawa. Wszyscy bardzo przeżywali swoje wzloty i upadki podczas toczonych rozgrywek. Było dużo śmiechu i radości.

Po zapadnięciu zmroku i wieczornym posiłku odbył się seans filmowy, który trwał do godziny trzeciej. Oglądane były dwa filmy: animowany „Zwierzogród” oraz pełen magii i tajemnic „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Przygody króliczki Judy Hops i Harrego wzbudziły w widzach ogromne emocje – od śmiechu poprzez krzyki przerażenia. Po seansie dzieci udały się do swoich „łóżek” spać, tzn. tak miało być, lecz plany uległy zmianie i do godziny 5-tej toczyły się rozmowy, opowiadano dowcipy i straszne historie oraz czytano książki. Pobudka była ciężkim przeżyciem, bowiem przyszła zdecydowanie za wcześnie. „Wypoczęci” opiekunowie postawili swoich podopiecznych o 7.45 na nogi.
To była pierwsza taka noc w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia, bowiem spotkanie to było tak sympatyczne i tak pełne wrażeń, że nie sposób nie zorganizować tego po raz kolejny. Dzieci opuściły nas zmęczone, ale zadowolone. A to najważniejsze!

Dziękujemy Gościom z Żabina za aktywne włączenie się w zorganizowanie tej imprezy i pokazanie dzieciom innych sposobów spędzania wolnego czasu.

noc_w_biblio (2) noc_w_biblio (3) noc_w_biblio (4) noc_w_biblio (5) noc_w_biblio (6) noc_w_biblio (7) noc_w_biblio (8) noc_w_biblio (9) noc_w_biblio (10) noc_w_biblio (11) noc_w_biblio (12) noc_w_biblio (13) noc_w_biblio (14) noc_w_biblio (15)


Aktualności

Powiązane artykuły