Gołdapscy biegacze uczcili Powstanie Warszawskie

bieg (2)Pamiętaj: nie wolno ci zwątpić // w wolność, co przyjdzie, choćbyś padł. // Pamiętaj, że na ciebie patrzy // ogromny i zdumiony świat.  (Stanisław Marczak – „Do powstańca”) Zbliża się 72 rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji 23 lipca 2016 roku wieczorem biegacze, także gołdapscy, uczcili Powstanie Warszawskie biorąc udział w 26 edycji Biegu Powstania Warszawskiego.

Ponad osiem tysięcy biegaczy z całej Polski pokonało 10-kilometrową trasę. Start biegu poprzedziło wspólne odśpiewanie Roty co było bez wątpienia wyjątkowe i wzruszające. Większość biegaczy oprócz koszulek w wojskowym kolorze khaki włożyła na ramię biało czerwone opaski ze znakiem Polski Walczącej. Na trasie z głośników było słychać strzały, które miały symbolicznie podkreślić patriotyczny charakter biegu, ale też pozwalały uczestnikom poczuć atmosferę Warszawy w trudnych dniach powstania.

Pokonując kolejne kilometry biegacze mijali miejsca walk upamiętnione pomnikami. Na mecie natomiast wszystkim towarzyszyły powstańcze piosenki.
W tym biegu mniejsze znaczenie miała rywalizacja, ważniejsze było tło historyczne imprezy.
W ten sposób biegacze oddali hołd powstańcom, którzy walczyli o honor i wolność ojczyzny.

bieg (1) bieg (1) bieg (2) bieg (3)

Powiązane artykuły