Fotozagadka

milicja_aGołdapscy milicjanci przed budynkiem MO tuż po wojnie. Pytanie – w którym miejscu była komenda ówczesnej gołdapskiej MO?

milicja_b


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Fotozagadka

 1. Maciek Kordjak

  Jak to napisał Pan Mieczysław Sztabiński:
  „Odnalazłem Komendę Powiatową MO, która miała swoją siedzibę przy ulicy Wojska Polskiego, w kompleksie ocalałych budynków, gdzie obecnie mieści się szkoła specjalna. Komendą Powiatową wówczas kierował Por. Łoboda, który przybył do Gołdapi z całą grupą funkcjonariuszy MO z woj. Kieleckiego – wywodzącą się z Batalionów Chłopskich. Następny komendant powiatowy w czasie mojego pobytu w Gołdapi to ppor. Józef Głodowski.
  Z komendy powiatowej zostałem skierowany na stanowisko komendanta Posterunku Miejskiego, który mieścił się w budynku na rogu ul. 11-go Kwietnia (obecnie ulica Królewiecka) i Partyzantów. W tym budynku obecnie jest sklep wędkarsko-zoologiczny.” 🙂

 2. YXZ

  Milicja miala siedzibe w budynku obecnego sklepu Wedkarz
  Goldap Ul.Krolewiecka 5

 3. Adam

  W tej chwili znajduje się tutaj sklep wędkarski Pana Wesołowskiego.

 4. obserwator

  Na zdjęciu m.in. Panowie Sztabiński i Sakowicz. Po milicji był tam sklep momopolowy a obecnie sklep wędkarski. Pozdrawiam.

 5. Demokrata - Anty- KOD

  Wyzej wymienieni panowie = Utrwalacze Wladzy Ludowej.

  Pozdrawiam obserwatora ale nie pozdrawiam utrwalaczy.Dotychczas uwazalem ich (przynajmniej jednego za nienamoczonego.

  Chyba wiernie sluzyl skoro otrzymal stanowisko dyrektora Banku.
  Aktualnie pelni funkcje przewodniczacego ZBOWIDU.

 6. Dawid

  Więc to prawda co ludzie starsi opowiadają o panu Sztabińskim? Że utrwalał jako milicjant władzę ludową a potem, dziwnym trafem został, zupełnie innym, kombatantem?

 7. obserwator

  Wielu do milicji szli z przekonania ale wielu z AK dostawało rozkaz wstąpienia do tej formacji i czekania na rozkaz, którego nie doczekali.

 8. Demokrata - Anty- KOD

  Byc moze tak bylo.Ja takich wiadomosci nie mam. Czy mozna prosic o zrodlowe informacje w tej sprawie.Mysle , inne osoby chetnie je przeczytaja.