„Zielona szkoła” – mazurska przygoda

wycieczka (7)Wspólne wyjazdy z dziećmi przełamują szkolną dyscyplinę, ułatwiają poznanie się i zawiązanie przyjaźni. Na „Zielonej szkole” może odbywać się wprowadzanie nowych treści, można także rozwijać i wzbogacać posiadane przez uczniów wiadomości oraz sprawdzać wiadomości i umiejętności w konkretnym działaniu.

Nauka poza murami szkoły jest przyjemnością, a jej efekty edukacyjne – trwalsze, dlatego w dniach 6 -10 czerwca uczniowie klasy trzeciej „c” ze Szkoły Podstawowej nr 3 udali się na pięciodniowy pobyt w miejscowości Piękna Góra do ośrodka Gwarek. Program zielonej szkoły pod hasłem „Mazurska przygoda” był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami.

Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas zajęć mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość w lesie, otoczoną jeziorem. Dzieci uczestniczyły w licznych turniejach sportowych. Nie zabrakło takich atrakcji jak: wieczór talentów, dyskoteka, budowanie łodzi, strzelanie z łuku, pływanie jachtami, przejście w parku linowym, wspinanie się na ściankę, zajęcia z pierwszej pomocy czy ognisko.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali animatorzy, były dostosowane do ich  możliwości. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Gołdapi. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

 U. Masiulaniec

wycieczka (1) wycieczka (1) wycieczka (2) wycieczka (2) wycieczka (3) wycieczka (3) wycieczka (4) wycieczka (4) wycieczka (5) wycieczka (5) wycieczka (6)

 


Aktualności

Powiązane artykuły