Przedszkolaki z Prezydentem RP

przedszkole (5)1 czerwca w Dzień Dziecka w Ełku przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uczestniczyli w uroczystej gali konkursu plastycznego zorganizowanego dla szkół Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku z okazji 1050-lecia Chrztu Polski pt. ,,Tak Polska się zaczęła – refleksja dla teraźniejszości i przyszłości”.

Nagrodzeni przedszkolacy to: Julia Rudnik, Zuzanna Kwiatkowska i Zuzanna Śmigiel. W konkursie na najlepszy scenariusz o chrzcie Polski I miejsce wśród przedszkoli zajęła Cecylia Grabowska – nauczycielka z Przedszkola nr 1.

Wielką atrakcją gali było uczestnictwo pary prezydenckiej RP Andrzeja Dudy z małżonką w tej uroczystości oraz wspólne fotki z nagrodzonymi.

przedszkole (1) przedszkole (2) przedszkole (3) przedszkole (4) przedszkole (6) przedszkole (7)


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Przedszkolaki z Prezydentem RP

 1. og

  A może by już przestać powtarzać kłamstwo, że był jakiś chrzest Polski?
  Ochrzczony Mieszka i jego najbliższych, a nie Polskę.
  Ale, jak mówił znawca tematu, kłamstwo tysiąckroć powtórzone staje się prawdą.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. IVC

  Brawo Celina. Gratulacje od koleżanek i kolegów z IVC.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Gosik

  Hahaha moje dziecko było i z tą atrakcją chyba przesadzono bo powiedziało że wybuczano prezydenta.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. xxx

  Przyjęcie chrztu przez Mieszka I w 966 roku było aktem politycznego wyboru. Świadoma decyzja tworząca podwaliny – fundament, na którym stanęło Państwo Polskie. W ten sposób Królestwo Polskie stało się pierwszym niezależnym, w pełni uformowanym i trwałym bytem politycznym powstałym nie tylko na ziemiach słowiańskich, ale w ogóle poza kręgiem oddziaływania kulturowego Cesarstwa Rzymskiego w Europie.

  ie byłoby polskiego państwa gdyby nie było Chrztu. To podstawowa prawda historyczna, polityczna i religijna. Wszyscy ci, którzy tę prawdę odrzucają, nie mają prawa posługiwać się pojęciem Polska. To Polska wyznaczała i wyznacza wschodnie granice cywilizacji łacińskiej. Tę rolę mogliśmy spełniać jedynie jako zorganizowana siła, której moc wypływała z siły państwa. Polska stała się jednym z filarów światowego chrześcijaństwa. Jeżeli nie uzmysłowimy sobie tego faktu, to nie będziemy rozumieć politycznego znaczenia Polski w świecie i oddziaływania na Polskę z zewnątrz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Remigiusz

  Szanowna Gosik – nie ma się czym chwalić ani z czego cieszyć. Wręcz odwrotnie.
  Powinna pani (czy pan) być przerażona , że nieodpowiedzialne osoby , w niekulturalny wręcz chamski sposób zachowują się w miejscu publicznym ,w obecności dzieci i młodzieży.
  To jest kultura liberalna ,czyli zwykłe chamstwo w najgorszym lewackim wydaniu.
  Przypomnieć należy powiedzenie (jeśli dobrze pamiętam) Staszyca. ” Takie będą Rzeczpospolite jakie naszej młodzieży chowanie „.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Remigiusz

  Przepraszam za błąd w nazwisku -powinno być Staszic.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...