Obchodzili dzień pierwszych wolnych wyborów

58W sobotę 4 czerwca grupa gołdapian pod banerem, który zawisł na skwerku obok zegara słonecznego, który „chwilowo” został nazwany Skwerkiem Wolności, na okoliczność 27 rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce uczciła tę rocznice m.in. poprzez rozdawanie dzieciom białych i czerwonych baloników i flag Polski i Unii Europejskiej.

 

Data 4 czerwca 1989 roku jest symbolicznym dniem końca komunizmu w Polsce i również symbolicznym świętem wolności. Organizatorzy sobotniego wydarzenia w ramach spotkań Klubu Obywatelskiego na dzień 5 lipca 2016 r. zaprosili do Gołdapi na otwarte spotkanie Marszałka Bogdana Borusewicza oraz Krzysztofa Łozińskiego – działacza KOR w latach 70-tych oraz inicjatora powstania Komitetu Obrony Demokracji. Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie.

5 61 66 68 72 80 83 86 95


Aktualności

Powiązane artykuły

17 komentarzy do “Obchodzili dzień pierwszych wolnych wyborów

 1. Anonim

  TW Bolek obalił demokrację 4 czerwca 1992 roku.

  Rząd Jana Olszewskiego został powołany w wyniku pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów. Stało się to 27 października 1991 r. Trwał do 4 czerwca 1992 r. Obalono go w wyniku „nocnej zmiany”, jak określane są zakulisowe działania podjęte przez przeciwników ówczesnego gabinetu. – Wtedy była realna szansa na zmianę w Polsce.

  TW Bolek powiedział:
  -To ja sam rozwaliłem komunizm, dzięki czemu rozpadł się: Mur Berliński, Układ Warszawski, RWPG i dzięki mnie sowieckie wojska okupacyjne opuściły Polskę. Przeczytajcie o mnie więcej:
  •-http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5288
  •-http://www.wsieci.pl/swietlik-jestem-przeciwnikiem-odpowiedzialnosci-zbiorowej-pnews-384.html
  http://wpolityce.pl/polityka/166064-jest-tylko-jedna-twarz-lecha-walesy-jest-to-twarz-drobnego-ulicznego-cwaniaczka-o-moralnosci-typowego-tchorzliwego-zulika-gotowego-zrobic-kazde-swinstwo
  •-http://wpolityce.pl/kategorie/smolensk; http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Lech-Walesa-przesadzil-sprawe-lustracji-i-prywatyzacji-odwolujac-rzad-Jana-Olszewskiego,wid,15705442,wiadomosc.html
  •-http://www.youtube.com/watch?v=tfBZWPiTHDo
  •-http://dorzeczy.pl/canckiewicz-walesa-to-postac-absolutnie-sfalszowana/
  •-http://wgospodarce.pl/informacje/7307-film-o-walesie-ofiara-kryzysu-budzetowego-w-usa-pokazu-nie-bedzie?c=10073#last-comment
  •-http://dorzeczy.pl/cenckiewicz-o-walesie-nowa-ksiazka/
  •-http://www.kworum.com.pl/art1811,legenda_solidarnosci.html
  •-http://www.youtube.com/watch?v=CCOFbXvhOjU
  •-http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Slynna-dziennikarka-o-Walesie-to-prozny-ignorant,wid,14174024,wiadomosc.html?ticaid=111479
  •-http://vod.gazetapolska.pl/5488-wreczenie-nagrody-im-jacka-maziarskiego •-http://niepoprawni.pl/blog/152/sensacja-w-programie-pospieszalskiego
  •-http://piotrbein.wordpress.com/2012/05/18/czy-jaruzelski-wykonywal-polecenia-rockefellera/
  •-http://www.rp.pl/artykul/61991,1058043-Magdalenka–Teoria-spiskowa–ktora-okazala-sie-prawda.html
  •-http://wzzw.wordpress.com/2013/09/06/walesa-czlowiek-ktory-zostal-kurwa-czyli-wspolnota-strachu-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99/
  •-http://niezalezna.pl/48006-tajemnicze-naciski-walesy

  TW.BOLEK

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Szyszka

  Pan z kodu obchodzi rowniez swieto konfidenta o czym redakcja zapomniala napisać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. E.B

  Układ zainstalowanych w Polsce popleczników Sowietów i ludzi z obozu Solidarności, którzy podjęli z nimi współpracę z różnych powodów, nie dał zmiany, której oczekiwaliśmy.

  Po 27 latach już bardzo dobrze widać do czego to doprowadziło. Elity solidarnościowe, które poszły na układ z obozem post komuny dopuściły do grabieży naszego majątku. Rozmaite korporacje międzynarodowe wykorzystały zarówno być może nieświadomość, jak i w innych przypadkach cyniczną sprzedajność i zwyczajną zdradę interesu narodowego, kolejnych decydentów rządzących Polską i pozostawiły nam po tym niby okresie rozwoju, kamieni kupę.

  A więc, czy mamy co świętować? Ci, którzy się uwłaszczyli na zmianach po 4 czerwca niewątpliwie tak. A my, zwykli obywatele RP? My mamy pamiętać, że nie każda zmiana, to dobra zmiana.

  Jest jeszcze inny 4 czerwca, ten w 1992 roku. To symbol klęski tych, którzy chcieli zatrzymać trend narzucony przez układ okragłostołowy. Tak bardzo trudno jest nam odsunąć od wpływów ludzi zakorzenionych w dawnych i nowych układach, którzy z naszą racją stanu nie mają nic wspólnego. Ta walka trwa już od roku 1989. To niestety ciąg porażek obozu patriotycznego, to 1992r., 2007r. z kulminacją w 2010 roku. Dzisiaj podjęta została jeszcze jedna próba wybicia się na suwerenność, na odbudowę Polski po latach rozkradania, demolowania psychiki, etyki. Mamy szansę to wygrać i tego życzę wszystkim Polakom z okazji dnia 4 czerwca.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. INTAX

  Jezeli chodzi o nasz Dzień Wolności, to chyba jeszcze nie ma takiej daty. Jak na razie to jesteśmy w drodze 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Fallout

  Po 27 latach wydarzyly sie tez sprawy dobre, jak wyprowadzenie wojsk radzieckich, jak przystąpienie do NATO, czy Unii w tamtym kształcie.
  Ale one nie mogą przesłonić tego, że wyprzedano majątek za grosze, a młodych wypędzono na emigrację, że jesteśmy rezerwuarem taniej siły roboczej, kolosalnie zadłużeni, o spadającym poziomie edukacji itd.
  Odremontowane ulice, za pieniądze, które sami wpłacamy do Unii, są jak kolorowe paciorki, którymi osładza się tubylcom ich wykorzystywanie i grabież.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Remigiusz

  Zamiast napisu „Mieszkańcy miasta i gminy Gołdap ” winno być – Przedstawiciele PO i KOD.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. wolność

  inwigilacja kłamstwa i oszustwa to według KDSz – wolność.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Fallout

   Cóż bowiem z tego, że bezrobocie spada, prognozy wzrostu gospodarczego rosną (między innymi w związku z programem 500+), a międzynarodowa pozycja Polski się umacnia (co ciekawe, nawet do Niemców zaczyna to powoli docierać). Dla nowoczesnego Ryska ma to takie samo znaczenie, jak to, że Konstytucja 3 maja już nie obowiązuje, zamach majowy odbył się w 1926 r., a do stajenki przyszło trzech króli, a nie sześciu. Furda tam fakty, Rychu swoje wie – gospodarka się wali, społeczeństwo się kłóci, a na arenie międzynarodowej, panie, same porażki. Nie dziwne więc, że Ricardo Moderno stwierdził w TVN 24, iż „być może będzie potrzebna w pozytywnym tego słowa znaczeniu rewolucja, żeby obalić rządy „dobrej zmiany”, które nas prowadzą do katastrofy”. Swoją drogą timing Rycha jest bezbłędny: oto jasnogród dwoi się i troi, żeby wytłumaczyć nam, iż Jarosław Kaczyński znowu „podzielił” Polaków mówiąc o rebelii skierowanej przeciwko obecnej ekipie rządzącej, a tu wychodzi Rysiek i zaczyna gadać o „rewolucji” i „obalaniu rządu”, czym potwierdza, że Kaczyński miał stuprocentową rację.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. gołdapiak

  Do E.B. a teraz uwazasz ze tzw dobra zmiana zrobi to o czym piszesz, wyprowadzi kraj na suwerennosc, bo teraz jej nie masz, jak mozna wierzyc w te brednie opowiadane przez wielkiego wodza dobrej zmiany, ludzie obudzcie sie z amoku jaki jest uprawiany szczegolnie w tvp nim bedzie za pozno.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Wacław

  Proszę Państwa !!!
  zgodnie z tym co widać na banerze, ustawionym na kamiennym skwerku wolności , mieszkańców miasta i gminy Gołdap reprezentowały twarze władz gołdapskiej PO,twarze organizacji wodzem której pan z kitką,posiadający kłopoty z opłaceniem alimentów na własne dzieci oraz zwolennicy tworzonego przez Platformę Obywatelską , tzw. klubu obywatelskiego.
  Oczywiście ja protestuję przeciwko temu aby w/w osoby reprezentowały mieszkańców w jakiejkolwiek formie.

  A co na to szanowni Państwo ,pozostali mieszkańcy naszego miasta i naszej gminy ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Fallout

   Platforma utonela tylko jej dzialacze i sympatycy zyja w niewiedzy. Link do wywiadu z zalozycielem po wowi jak wydymal wyborcow glosujacych na partie oszustow. http://wpolityce.pl/polityka/244280-olechowski-demaskuje-oblude-platformy-obywatelskiej-w-programie-na-zywo-pienkowska-chce-pan-powiedziec-ze-nas-oszukaliscie-wideo

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. gołdapiak

  A se mozesz protestowac panie wacek, dobrze ze jak twoja dobra zmiana opowiada brednie i bajeczki to jest dobrze, przyklad wacek wczorajszy z opola jak ludzie lubia dobra zmiane, gdy przemawial prezes tvp, a w publicznej telewizji nawet slowem o , taka jest prawda o dobrej zmianie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wacław

   Gołdapiak -u ! Czy mogłbyś wymienić „te brednie i bajeczki” . Ja Opola nie oglądam i nie wiem co tam i komu coś zrobiono lub powiedziano. Znam kulturę twojego środowiska i wiem do czego jest ono zdolne.
   A tak między nami mówiąc,to mogłbyś nauczyć się poprawnej pisowni.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. nie-rebeliant, drugiego sortu

  Panie Wacławie, może to panu umknęło, ale to są mieszkańcy miasta i gminy Gołdap. Tam nie ma napisu „wszyscy mieszkańcy Gołdapi”. Czy to się Panu podoba, mieszkają w Gołdapi.
  Inaczej proponuję aby o prezydencie Dudzie nie mówić: prezydent Polski, tylko prezydent wyborców PiS, itd. Bo prezydentem wszystkich Polaków to on na pewno nie jest. Mimo, iż KODu nie popieram do końca, to cenzury i prawdy najprawdziwszej jeszcze w Polsce nie mamy. Choć nie wiadomo jaką ustawę będziemy mieli jutro rano.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Wacław

  Szanowny panie nie-rebeliancie – nie ważne jakiego sortu . Proszę przeczytać dokładnie to co napisałem.Dla przypomnienia powtórzę.
  Oczywiście ja protestuję przeciwko temu aby w/w osoby reprezentowały mieszkańców w jakiejkolwiek formie.
  To oznacza tylko tyle ,że w/w osoby reprezentują samych siebie i własne środowisko a nie mieszkańców miasta i gminy Gołdap.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. nie-rebeliant, drugiego sortu

  Panie Wacławie. Proszę przeczytać dokładnie to co napisałem.Dla przypomnienia powtórzę.
  może to panu umknęło, ale to są mieszkańcy miasta i gminy Gołdap. Tam nie ma napisu “wszyscy mieszkańcy Gołdapi”. Czy to się Panu podoba, mieszkają w Gołdapi.

  Nie ma tam napisu „oficjalna reprezentacja miasta i gminy Gołdap”. Jeszcze raz powtórzę, to są mieszkańcy Gołdapi czy się Panu to podoba, czy nie. Jeszcze pis nie rozpoczął internowań.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wacław

   nierebeliant nie czytasz tego co jest napisane ale czytasz to co chciałbyś aby było napisane. A przy okazji masz poważne kłopoty z kojarzeniem faktów.
   Osoby przy banerze reprezentują siebie i własne środowisko a przy okazji są mieszkańcami Gołdapi .

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...