Na Baśniowym Szlaku

rodzinne (30)W sobotę 4 czerwca klasa I b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz z rodzicami, przyjaciółmi i rodzeństwem wyruszyła na Baśniowy Szlak, by wspólnie świętować Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty. Dla dzieci najlepszym sposobem na świętowanie jest ruch i zabawa, dla rodziców – chwila odpoczynku może okazać się najcenniejszym darem.

 

Na tej wyprawie każdy znalazł coś dla siebie. Poznawczo–przygodowy Baśniowy Szlak to jedna z atrakcji Suwalszczyzny dedykowana turystyce szkolnej. Na szlaku znajduje się  siedem Wiosek Bajek – ciekawie zagospodarowanych miejsc wypoczynku, zabawy, rekreacji i edukacji opartych na bogatym środowisku naturalnym, twórczości Marii Konopnickiej, historii, legendach oraz innych elementach kultury i tradycji regionu. Każda z wiosek poświęcona jest innej tematyce, ma własne postaci patronów – przewodników, oddzielny pakiet gier, zabaw, animacji i scenariuszy zajęć z dziećmi i młodzieżą. My pojechaliśmy do pierwszej z nich – „Wioski Wesołych Wędrowców” w Ośrodku „Maniówka” w Nowej Wsi koło Suwałk.

 

Nasz pobyt w Ośrodku rozpoczęliśmy od spotkania z panią Julią, która opowiedziała nam o życiu pszczół, skarbach z ula i pracy pszczelarza. Potem dzieci w „Wiosce Wesołych Wędrowców”  zagłębiły się w świat  z bajek Marii Konopnickiej: „O Janku Wędrowniczku” i „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. W teatrzyku kukiełkowym poznały legendę o siei wigierskiej. Następnie młodzi wędrowcy wykonali z plastykowych butelek, folii i papieru kosmiczne rakiety.

 

Wiele emocji wzbudził start kosmicznych pojazdów. Rakiety wprawdzie nie przebiły się przez ziemska atmosferę, ale i tak poleciały wysoko i tak szybko, że trudno było je sfotografować.  Rodzice mieli wtedy czas dla siebie, na kawę i odpoczynek. A potem było wspólne ognisko, pieczone kiełbaski i swobodna zabaw. Było tak przyjemnie, że godzinę później, niż planowaliśmy, z żalem opuszczaliśmy „Maniówkę”. Do Gołdapi wróciliśmy zmęczeni, ale w znakomitych humorach.

Helena Galińska

rodzinne (1) rodzinne (2) rodzinne (3) rodzinne (4) rodzinne (5) rodzinne (6) rodzinne (7) rodzinne (8) rodzinne (9) rodzinne (10) rodzinne (11) rodzinne (12) rodzinne (13) rodzinne (14) rodzinne (15) rodzinne (16) rodzinne (17) rodzinne (18) rodzinne (19) rodzinne (20) rodzinne (21) rodzinne (22) rodzinne (23) rodzinne (24) rodzinne (25) rodzinne (26) rodzinne (27) rodzinne (28) rodzinne (29) rodzinne (31) rodzinne (32)rodzinne (32)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Na Baśniowym Szlaku

  1. Renata

    Muszę powiedzieć, że szkoła nr 2 wybija się powoli na bardzo interesującą placówkę. Bardzo dużo tu inicjatyw wychowawczych, promujących integrację miedzy dziećmi, rodzinną i międzypokoleniową. Zapewne duża w tym rola kadry nauczycielskiej i pana Dyrektora. Brawo.