Gimnazjaliści w tak pięknych okolicznościach przyrody…

przyroda (5)Piękne słońce i miła atmosfera towarzyszyła gimnazjalistom podczas rajdu rowerowego i zajęć w lesie Kumiecie. Ponad 30 uczniów wraz z opiekunami wyruszyło spod Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Gołdapi na wyprawę.

Nie obyło się bez przeszkód. Łańcuchy rowerowe nie wytrzymywały tempa i co chwilę spadały.  Wybieraliśmy drogi bezpieczne, głównie rowerowe,  w tym Green Velo, a na interesującym moście przy Sikorskiego mieliśmy krótki odpoczynek.

W lesie pod wiatą Nadleśnictwa Gołdap czekały już na nas  panie Agnieszka Iber, Barbara Jagłowska i Iwona Staszkiewicz. Rozpoczęliśmy zajęcia w grupach dotyczące różnorodności rodziny kotowatych.  Wszyscy spisali się znakomicie.  Po prezentacji był czas na wykazanie się znajomością rodzimych gatunków chronionych. Na tym polu wyróżniły się Ewa Szymaniak klasa 2f, Nina Kurpios klasa 3d i  Mateusz Tramp klasa 3e. Gratulujemy wiedzy. I w końcu nadszedł czas na spacer po lesie. Można było sprawdzić wiedzę dotyczącą rosnących tam gatunków drzew, krzewów, krzewinek i roślin zielnych. Bardzo pomocne okazały się atlasy i przewodniki. Po ogromnym wysiłku nadszedł czas na posiłek. Któż nie lubi kiełbasek z ogniska, żadnej nie straciliśmy w płomieniach.

Zadowoleni, najedzeni i bogatsi w wiedzę znów wsiedliśmy na rowery i wróciliśmy do szkołę. Z górki na Świerkowej osiągając prędkość nawet 40 km/h.

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Gołdap za zajęcia, za przygotowanie ogniska a panom Piotrowi Farańczukowi i Jackowi Klimko za to, ze czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Anna Janonis-Klimko, Magdalena Farańczuk, Justyna Przekop

przyroda (1) przyroda (2) przyroda (3) przyroda (4)

 


Aktualności

Powiązane artykuły