O przygotowaniach do rozbudowy drogi odcinku Gołdap – granica województwa mówi Jarosław Słoma

jarekJarosław Słoma pierwszy zastępca prezydenta Olsztyna spotkał się z marszałkiem Marcinem Kuchcińskim, uzyskując informację na temat przyszłości drogi wojewódzkiej nr 651 na odcinku Gołdap – granica województwa.
– W rozmowie z marszałkiem Marcinem Kuchcińskim, nadzorującym z ramienia zarządu województwa infrastrukturę oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie uzyskałem najnowsze informacje dotyczące przygotowań do tej inwestycji znajdującej się na liście podstawowej projektów przewidzianych do realizacji z RPO Warmia i Mazury 2014- 2020.

Zakres to około 38,728 km, szacunkowy koszt całkowity: 96,8 mln zł.
Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki:
– rozbudowa DW 651 na odcinku Gołdap- Dubeninki ( około 19,123 km);
– rozbudowa DW 651 na odcinku Dubeninki – Żytkiejmy – granica województwa (około 19,605 km).

Wyłoniony został wykonawca dokumentacji dla obu odcinków i jest to firma z Katowic. Dokumentacja jest już opracowywana. Planowany termin jej ukończenia: II kwartał 2018 roku. Wartość dokumentacji po przetargu: 1,9 mln zł.
Również na II kwartał 2018 roku planuje się podpisanie umowy na wykonanie robót budowlanych obu odcinków.
A zatem można przewidywać, że inwestycja zostanie wykonana jesienią 2019 lub w roku 2020.
Monitoruję tę sprawę, rozpoczętą jeszcze, gdy pracowałem w zarządzie województwa, aby następcy doprowadzili ją do szczęśliwego końca.
Będzie to zamknięcie północnego programu modernizacji dróg wojewódzkich wykonanego już od Pasłęka przez Ornetę, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Węgorzewo do Gołdapi, którego byłem współinicjatorem.


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “O przygotowaniach do rozbudowy drogi odcinku Gołdap – granica województwa mówi Jarosław Słoma

 1. Mazur od urodzenia.

  Brawo Panie Słoma.
  A gdzie są dzisiejsze władze Gołdapi i co do tej pory osiągnęły?

  1. Przemek

   Burmistrz tworzy jakąś tam radę gospodarczą. Rada ta będzie chyba doradzać naszym przedsiębiorcom jak przenieść firmy do innych miast bo w Gołdapi brak jakichkolwiek znaczących inwestycji. Inwestycje są głównym czynnikiem napędzającym naszą lokalną gospodarkę i przedsiębiorczość, Nasi budowlańcy muszą czekać na budowę w/w drogi to może trochę zarobią dzięki ludziom którzy jeszcze pilnują gołdapskich spraw.

   1. Przedsiębiorca

    Burmistrz tworzy Radę Gospodarczą!!!! Boże drogi!!! Burmistrz już pokazał kilka dni temu w Ventusie jaki ma kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami, a raczej to oni pokazali jemu. Porażająca frekwencja. I do tego to pouczanie doświadczonych przedsiębiorców przez radnego Wasilewskiego. Zgroza. Quo vadis, Gołdap?

 2. og

  Ja tam się nie czepiam, ale o pierwsze – co ma wiceprezydent Olsztyna do drogi nr 651 od Gołdapi do granicy? Czy to wchodzi w zakres jego obowiązków jako wiceprezydenta miasta, i nie jest to miasto Gołdap?
  Po drugie – panie redaktorze, rzeczownik „słoma” to rzeczownik pospolity, ale jeśli jest nazwiskiem, to piszemy ZAWSZE od wielkiej litery (wiem, literówka, ale wisi od wczoraj i kłuje w oczy).

  1. Duduś

   Gdybyś miał trochę oleju w głowie to wiedziałbyś, że rozmowy o tej drodze rozpoczęły się kiedy pan Słoma był wicemarszałkiem i leżało to w jego kompetencjach jak najbardziej. Proces powstawania i realizacji tej inwestycji jest (jak zawsze) długotrwały, w tym czasie nastąpiły zmiany na stanowiskach, jednak nic nie zmieniło się w tym, że „ojcem” tego projektu jest ciągle pan Słoma. I dzięki mu za to.

   1. Wyborca

    Duduś pomyliło ci się nieco. Pan Słoma był współinicjatorem programu modernizacji dróg wojewodzkich a nie żadnym „ojcem” .
    A z tym olejem to u ciebie też nie tęgo. Czytaj uważnie i bez pośpiechu. To pomaga w kojarzeniu faktów.

    1. Duduś

     Dziękuję Wyborco. Będę czytał. Ale pomylić się to się nie pomyliłem.

 3. Prosto

  Szkoda, że nikt nie wspomniał, iż w planach „rozbudowy” jest puszczenie tą drogą TIRów !!!

 4. Remigiusz

  Szanowni przedsiębiorcy,panie burmistrzu,państwo radni(zwłaszcza z klubu Gospodarni Razem). Czytając wasze komentarze,sprawozdania z obrad rady i nagrania,dochodzę do wniosku,że każdy z was pochodzi z innej planety i włada innym językiem. To nie są mieszkańcy Gołdapi i nie jest ich celem dobro miasta i mieszkających w nim ludzi. Liczą się tylko – walka o władzę i partykularne interesy poszczególnych grup. Dobro wspólne nie istnieje. Zamiast zastanowić się wspólnie nad formą wspołdziałania i kulturalnej dyskusji ,zajmujecie się krytyką wzajemną przy pomocy epitetów graniczących z chamstwem. Ta metoda prowadzi do nikąd .
  Zapamiętajcie raz na zawsze – zgoda buduje niezgoda rujnuje.
  Jeżeli ktoś z was jest starszy i posiada więcej klas,to wcale nie znaczy,że pozjadał wszystkie rozumy.Czasami dla dobra ogólnego trzeba swoje ambicje należy wsadzić w kieszeń .

  1. FGK

   Remigiusz ma rację. I trzeba w tym miejscu wskazać świetlane i błyskotliwe wypowiedzi radnych spoza tego Klubu: w pierwszej kolejności Pani Falińskiej, Pana Murzyna i Pani Sadowskiej.

 5. Miś

  Luto rozmawia z przedsiębiorcami o ich potrzebach i możliwościach ułatwienia prowadzonych działalności. Czy to coś złego. Poprzednia klika tego nie rozumie, bo nastawiona była na łupieniu z pieniędzy i zadłużaniu gminy. Naturalnie obecnie nie są zainteresowani jakimikolwiek zmianami i współpracą i robi to co umie najlepiej czyli obsikują nogawki obecnemu burmistrzowi. Jeden z przykładów działalności poprzedników gdy ktoś próbuje stanąć im na drodze można obejrzeć w załączniku. https://www.youtube.com/watch?v=fJhReyqEOec

 6. GOŁDAPIANIN

  Szanowni Państwo! Przy okazji tematu dotyczącego remontu dróg, chciałbym zasygnalizować temat związany z remontem drogi powiatowej (na odcinku przedłużenia ulicy Wileńskiej do przedłużenia ulicy Bocznej) przeprowadzonym w piątek (13 maja 2016 roku). Przed dokonaniem remontu były dziury, a obecnie jest bagno, ponieważ „drogowcy” wykopali rowy na poboczach drogi, a ziemię (czarnoziem razem z trawą) nasypali na środek drogi, „przelecieli” bronami i równiarką. Obecnie, gdy popadał deszcz powstało bagno. Prosiłbym, aby starosta wybrał się tą drogą na przejażdżkę samochodem i wyciągnął odpowiednie wnioski dotyczące remontu tej drogi.

 7. Teleradio

  Brawo Panie Jarosławie. Choć na razie z daleka Pan ciągle pamięta o swoim miejscu. Mam nadzieję, że Pan tu jeszcze wróci a z Panem spokój i rozwój miasta. Bo na razie … szkoda gadać!