Gdzie w okolicy znajdę biuro rachunkowe

Rewolucja informatyczna zaczyna zmieniać już niemal każdą dziedzinę naszego życia. Ułatwia nie tylko wymianę informacji, ale również w ogromnej mierze postawiła na głowie wszelkie gromadzenie danych. Dotyczy to również księgowości.

rachunkowość gołdapKsięgowość wyszła na zewnątrz

Zaczęło się od tego, że kilkanaście lat temu coraz więcej firm zaczęło likwidować u siebie działy księgowości, bowiem okazało się, że bardziej opłacalne jest zatrudnienie kogoś z zewnątrz. Ostatnia dekada zaznaczyła się postaniem biur rachunkowych, których ilość rosła jak grzyby po deszczu. Skorzystały z tego najszybciej mikroprzedsiębiorstwa i klienci indywidualni. Okazało się też, że z pewnej odległości można było bardziej klarownie i bardziej obiektywnie spojrzeć na finanse firmy. Śladem mikro-przedsiębiorstw poszły również firmy większe.

Nieuzasadniona nieufność

Zaistniał tylko jeden problem techniczny, a może bardziej psychologiczny – nieufność do dokumentacji elektronicznej lub digitalizowanej. Nadal biura rachunkowe tonęły (i niektóre toną) w papierach, bo konserwatyzm bierze górę. Chociaż na początkowym etapie istnienia biur rachunkowych istniał rzeczywiście powód do nieufności, bowiem trudny był dostęp do nośników dających gwarancję przechowywania danych na dłużej niż 10 lat.
Teraz na szczęście są już nośniki, na których dane można przechowywać o wiele dłużej, które nie rozsypują się tak jak to bywa z dokumentacją papierową.

Idziemy w stronę księgowości online

O ile udaje się już firmom eliminować powoli księgowość papierową, to biur rachunkowych ciągle szukamy na miejscu, nie bacząc na to, że odległości geograficzne nie mają już znaczenia i że godne zaufania firmy, zdolne do długoletniego przechowywania danych elektronicznych i perfekcyjnego prowadzenia księgowości znajdują się dosłownie na… wyciągnięcie ręki – w internecie.

Dobrym i nowatorskim przykładem jest taxcare.pl, która oprócz rutynowej księgowości dysponuje wszelką wiedzą (także prawniczą) na temat finansów. Specjaliści tej firmy mogą odpowiedzieć choćby na takie pytania:
– Czy zakwaterowanie i dowóz obcokrajowców do miejsca pracy jest kosztem uzyskania przychodu?
– Żywność przekazana na cele dobroczynne wolna od VAT
– Czy opłaty od właścicieli lokali użytkowych na wspólnotę mieszkaniową są opodatkowane?

Zatem wchodząc na stronę taxcare.pl wybierzesz nie tylko odpowiednią i potem sprawnie zrealizowaną usługę księgową, ale uzyskasz poradę na nurtujący ciebie problem z dziedziny finansów. Toteż, najbliższą okolicą, w której szybko znajdziesz biuro rachunkowe będzie Twój komputer i sieć.


Porady

Powiązane artykuły