Aby zaprzyjaźnić nasze pociechy z książką

banie (7)Wycieczki do biblioteki zawsze sprawiają dzieciom ogromną radość. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby zaprzyjaźnić nasze pociechy z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem „Biblioteka inspiruje”, 13 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedziła najmłodsza grupa dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem zapoznały się z magicznym miejscem jakim jest biblioteka. Chętnie wzięły udział w ruchowej interpretacji wiersza „Książeczka” Krystyny Pac–Gajewskiej. Podczas rozwiązywania zagadek, dowiedziały się, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Dzieci z zaciekawieniem zwiedziły biblioteczne pomieszczenia i chętnie odpowiadały na pytania: po co przychodzimy do biblioteki? oraz jak należy szanować książki? Wielką frajdą była możliwość wypożyczenia wybranej przez siebie książeczki, do której maluszki włożyły piękne, samodzielnie wykonane zakładki.
Mamy nadzieję, że uda się przedszkolakom namówić rodziców do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

banie (1) banie (2) banie (3) banie (4) banie (5) banie (6)


Aktualności

Powiązane artykuły