Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu

art_re (3)Współpraca bibliotek i szkół z krakowskim teatrem „ Art – Re” trwa od lat. Po raz kolejny prezentował się między innymi w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich. Tym razem był to spektakl „Trzy Świnki” i jak zwykle mogli w nim czynnie uczestniczyć mali widzowie.

Czytelnia Biblioteki Publicznej gościła 44 małych widzów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi – grupa 5-latków B,C , które pod okiem opiekunek: Pani Iwony Poredy, Pani Ewy Kulikowskiej, Pani Barbary Trzaski i Judyty Gryniewicz z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem obejrzały teatrzyk. Oprócz uczniów , na widowni było jeszcze 7 małych widzów – wraz z opiekunami.

Na wysęp w Baniach Mazurski przyszło około 150 osób. Na widowni zasiadły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Baniach Mazurskich i w Lisach.

Aktorzy przedstawili bajkę o nieuczciwe kozie, która kłamie dla zabawy. Powoduje to cały splot przykrych wydarzeń – krzywdę biednej dziewczyny, wypędzenie liska z domu, smutek wprowadzonego w błąd gospodarza. Koza w końcu sama ponosi konsekwencje swojego postępowania i pojmuje, że zachowała się niegodziwie.
Przedstawienie było pełne niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dzięki cztero-planowej scenografii, realistycznym strojom i rekwizytom, dzieci przeniosły się w piękny, bajkowy świat. Dodatkową atrakcją dla publiczności była możliwość czynnego uczestnictwa w przedstawieniu, co wśród najmłodszych widzów wywołało wiele emocji.

art_re (1) art_re (2) art_re (4) art_re (5) art_re (6) art_re (7) art_re (8) art_re (9)


Aktualności

Powiązane artykuły