7-latek potrącony na przejściu

kontrola drogowki_2Rowerzyści, chcąc skorzystać z przejścia dla pieszych, powinni zejść z roweru i przeprowadzić go przez pasy. Najwyraźniej nie wszyscy miłośnicy dwóch kółek o tym pamiętają. W piątek przed południem na Osiedlu I w Gołdapi 7-letni rowerzysta postanowił przejechać przez przejście dla pieszych. Skończyło się zderzeniem z samochodem i przewiezieniem do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek (29.04) przed południem. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 650 w rejonie Osiedla I doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca renault Megane jadąc w kierunku Wronek Wielkich potrąciła 7-leniego rowerzystę, który zjechał ze ścieżki rowerowej i wjechał na przejście dla pieszych.  Chłopiec z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

 

Przypominamy!!!

Zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym rowerzysta chcąc przekroczyć przejście dla pieszych zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych.

Zupełnie inna sytuacja jest, kiedy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy. W takim wypadku rowerzysta nie musi zsiadać z roweru. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “7-latek potrącony na przejściu

  1. goldapiak

    czyli rozumiem że w Gołdapi w centrum nawet tam gdzie jest tylko znak drogowy droga dla rowerów – tam rowerzysta ma obowiązek zejść z roweru i przejść przez pasy?!?!?!?