Żołnierze 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego na misjach zagranicznych – wystawa

wystawa (3)W drugim budynku Muzeum Ziemi Gołdapskiej otwarto w piątek wystawę „Żołnierze 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego na misjach zagranicznych” zorganizowaną przez 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Bibliotekę Klubu Wojskowego oraz Bibliotekę Publiczną.

Prezentację otworzyła Halina Wojtanis, dyrektor Biblioteki Publicznej. Słowa wstępu do zebranych skierował major Grzegorz Łapiński, następnie oddał głos kapralowi Arturowi Żarnowskiemu, który puścił film poświęcony poległemu na misji młodemu żołnierzowi. Drugi wzruszający film zaprezentował weteran sierżant Franciszek Jurgielewicz, który był na trzech misjach: w Kosowie, Iraku i Afganistanie, gdzie w wyniku wybuchu pocisków stracił nogę.

Po wystąpieniach żołnierzy, obecny na wystawie starosta gołdapski Andrzej Ciołek podziękował za prezentacje, podkreślił jak ciężki zawód wykonują żołnierze oraz to, że należy im się szacunek. Na zakończenie wszyscy obecni mogli obejrzeć pamiątki, zdjęcia z misji, które udostępnił gołdapski pułk oraz osoby prywatne: Franciszek Jurgielewicz, Paweł Stańczak i Wojciech Wasilewski. Wystawa w muzeum będzie czynna przez miesiąc.

wystawa (1) wystawa (2) wystawa (4)

Powiązane artykuły