„Zielone Dni” w różnych… kolorach

niebieskie (32)Przez cały tydzień w gołdapskiej „Dwójce” odbywają się „Zielone Dni”. To już XIV ich edycja, zaś pretekstem do organizowana jest nie tylko zbliżający się Światowy Dzień Ziemi, ale również mocne akcentowanie w tej szkole edukacji ekologicznej, o czym już nieraz przekonali się gołdapianie.

 

Każdy dzień „Zielonych Dni” ma co prawda swój inny kolor, ale tegoroczne łączy wspólne hasło „Mazury, jakie cudne…”.

Poniedziałek (Dzień Ochrony Zdrowia), wypełniony był wydarzeniami związanymi ze zdrowym stylem życia. Tę tematykę przybliżyły – Ewa Bolewska i Beata Łabanowska. Odbył się konkurs proekologiczny pod kierunkiem Marzanny Chomiczewskiej.

We wtorek na sali gimnastycznej dominował kolor niebieski (łącznie z ubiorami), był to bowiem Dzień Wody… Zaś tematem spektaklu zrealizowanego pod kierunkiem Aliny Oleszczuk było zanieczyszczanie Jezior Mazurskich.

Podczas tego spotkania wręczono symboliczne szarfy i dyplomy przyjaciołom SP 2 w Gołdapi. Podsumowano kilka konkursów, m.in.: „Warto polubić baterie” i „Gołdap miastem bez elektrośmieci”. Zwycięzcom otrzymali dyplomy i upominki.

Zawsze dużo śmiechu wywołuje pokaz mody ekologicznej „Modny strój 2016 – wyczarowane z odpadów”. I tym razem dzieci prześcigały się w pomysłach.

Nie zawiodła publiczność i zaproszeni goście. Spotkanie wtorkowe opracowała i prowadziła nauczycielka Alina Oleszczuk.

„Zielone Dni” gołdapskiej „Dwójki” wrosły już w kalendarz gołdapskich działań proekologicznych jako jeden z mocniejszych akcentów. Dowodem też mogą być sukcesy w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, choćby niedawny prestiżowy tytuł Mistrza Edukacji Recyklingowej.

W ramach tegorocznej akcji czeka nas jeszcze „Dzień Pozytywnej Energii”, „Dzień Lasu” i marsz ekologiczny ulicami miasta i „Dzień Natury”.

Powiązane artykuły